Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürSiemens 2024 yılı ikinci çeyrek rakamlarını açıkladı

  Siemens 2024 yılı ikinci çeyrek rakamlarını açıkladı

  Siemens 2024 yılı ikinci çeyrek rakamlarını açıkladı. Yılın ikinci çeyreğinde şirket geliri 19.2 milyar euro olarak gerçekleşti. Aynı dönemde siparişler ise 20.5 milyar euro olarak kayıtlara geçti.

  Siemens, küresel çapta dijitalleşme ve sürdürülebilirlik teknolojisine yönelik yoğun talebe başarıyla karşılık vererek 2023 yılının ikinci çeyreğinde güçlü bir mali performansa imza attı. Özellikle endüstriyel yazılım iş kolu, yarı iletken sanayiindeki yoğun taleple birlikte güçlü bir büyüme kaydetti. Müşterilerin veri merkezi talepleri de oldukça ivme kazandı. Dijital Endüstriler iş kolunda kısa döngülü proseslere yönelik otomasyona talebin özellikle Çin ve Avrupa’daki durgun seyri, Akıllı Altyapılar ve Ulaşım iş kollarındaki kayda değer gelir artışıyla dengelendi.

  Siemens, ayrıca Innomotics’in 3,5 milyar Euro karşılığında KPS Capital Partners’a satılmasıyla birlikte portföy konsolidasyonu noktasında önemli bir adım attı. Şirketin ikinci çeyrek performansına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Siemens AG Başkanı ve CEO’su Roland Busch, “Yılın ikinci çeyreğinde de özellikle veri merkezi ve yarı iletken sektörlerinde dijitalleşme ve sürdürülebilirliğe yönelik yoğun talebin olumlu etkilerini görmeye devam ettik. Siemens; Akıllı Altyapılar ve Ulaşım iş kollarının yanı sıra endüstriyel yazılım alanında güçlü gelir performansı kaydederek dayanıklılığını ispatladı. Bu alanlarda elde edilen başarılar, Dijital Endüstriler’in otomasyon iş kolundaki durağan talebi neredeyse tamamen dengeledi. Doğru strateji, doğru teknolojiler ve doğru ekiple kârlı büyümemizi sürdürüyoruz” dedi. Siemens AG Finans Direktörü Ralf P. Thomas ise “Innomotics ile portföyümüzü optimize etme yolunda önemli bir adım daha attık. Mali yılın ilk yarısındaki güçlü performansımız, son not artırımımıza da yansıyan sağlam bilançomuz ve rekor seviyedeki bakiye siparişlerimizle lider bir teknoloji şirketi olarak geleceğe güvenle bakıyoruz. 2024 mali yılına ilişkin beklentilerimizi koruyoruz” yorumunda bulundu.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN