Side-Kick VR Samsung Gear VR için yayınlanıyor

0

Sanal gerçeklik cihazlarında 2017 yılının satış beklentisi 10 milyonun üzerinde. Bu denli hızla büyüyen bir tüketici elektroniği pazarında elbette yazılım tarafında da ciddi gelişmeler görülüyor. Her geçen gün daha fazla VR oyunu yayınlanıyor. Hazırlık safhasında binlerce oyunun olduğu biliniyor. İşte bu noktada yeni bir sanal gerçeklik oyunu daha potansiyel meraklılarını selamlamak üzere. Çok iddialı bir konuya sahip olduğunu belirmek zor olsa da bir hayli ilgi çekici görünüyor.

Side-Kick VR adıyla Samsung’un sanal gerçeklik sistemi Gear VR için yayınlanan yapımın yakın zamanda Google Daydream ve Daydream platformlarına da geleceği kaydediliyor. Dolayısıyla son derece geniş bir donanım desteğine sahip bir oyun söz konusu. Peki konusu nedir?

Oyun, özel bir ajanın kayıp birçok şeyi bulma şeklindeki görevlerini yerine getirmesine dayanıyor. 6 farklı ve zorlu görevden oluşan sanal gerçeklik oyunu, 100’e yakın gizli objenin keşfedilmesi ile birlikte temelde ipuçlarını bulup ilerleme şeklindeki klasik oyun türüne yeni bir yaklaşım getiriyor. Side-Kick VR’in fiyatı da son derece mütevazı; 5 dolar seviyesinde.

Haberin devamında oyuna dair kısa oynanış videosunu inceleyebilirsiniz. İyi seyirler…

Sanal gerçeklik alanındaki yapımların sayısının 2017’deki artışı görülmeye değer. Bunun önümüzdeki yıllarda da artan bir trend halini alması bekleniyor.

Cevap bırakın