Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Satın Alma RehberiSıcaklarla baş etmenin teknolojik yolları

  Sıcaklarla baş etmenin teknolojik yolları

  Female holding a remote control air conditioner

  Bu yıl her ne kadar yaz geç gelse de, sıcaklıklar rahatsız etmeye başladı. Gece uyuyamıyor, gündüz sıcaktan çalışamıyorsanız eğer bu tavsiyelere kulak verin. Bu ay sizler için klima satın almanızı kolaylaştıracak öneriler hazırladım.

       – Serinleyeyim derken sağlığınızdan olmayın –

  Klima seçerken dikkat

  Yaz sıcaklarından korunmak için klimalar genellikle ilk başvurulan kurtarıcı. Ancak klima seçerken ve kullanırken oldukça dikkatli davranmak gerekiyor.  Doğrudan soğuk havayı üzerimize gelecek şekilde ayarlanmış klimalar sağlığımızı tehdit edebilir. Klimalar, zatürre, gribal enfeksiyon, kas tutulması gibi ciddi rahatsızlıklara neden olabiliyor. Bu yüzden klima seçerken amacımız sadece ortamı soğutmak değil, ortam ısısını belirli bir düzeyde tutmak olmalıdır. Peki klima seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor? Markaların öne çıkan modelleri ve özelliklerini inceleyelim.

  Living room

  Mitsubishi Krigamine Klimalar: Mitsubishi Electric Klima Sistemleri’nin Sezonsal (Mevsimsel) Verimlilik Kriterleri’ne göre, hem ısıtmada hem de soğutmada A+++ enerji sınıfında yer alan Yeni Kirigamine Serisi ile eviniz yaz kış ideal sıcaklıkta. Az enerji ile çok iş yapan çevre dostu Yeni Kirigamine Klimalar, ekonomik bir şekilde hem ısıtma hem de soğutma yapmayı sağlıyor. Yeni Kirigamine Klimalar, insan kulağının neredeyse algılayamayacağı ses seviyesinde çalışarak, sizi rahatsız etmeden evinizi serinletiyor.

  Kapalı ortamlarda kol gezen mikroplar kışın korkulu rüyası grip ve soğuk algınlığını hızla tetikleyerek, çeşitli hastalıklara neden olabiliyor. Mitsubishi Electric’in yeeni Kirigamine Serisi’nde bulunan Plasma Quad filtre sistemi, güçlü bir perdeye benzeyen elektriksel alanı kullanarak hava girişi boyunca ortamdaki toz, bakteri, virüs ve alerjenleri yüzde 99’a varan oranda nötralize ediyor ve etkisizleştiriyor.  Bu özellik çocuklu aileler ve alerji problemleri olanlar için önemli bir avantaj.

  Klima kullanımında en çok önem verdiğimiz bir başka detay da enerji tasarrufu. Odada kimse yoksa Kirigamine enerji tasarrufu moduna geçiyor. Kişiye özel konfor ihtiyacına önem veren yeni Kirigamine Serisi’nde uzak noktalardaki sıcaklığı 3 boyutlu olarak ölçen ve kızıl ötesi ışınlarla tarayan 3D i-see Sensör kullanılıyor. Kirigamine, odada hiç kimse olmadığında otomatik olarak enerji tasarrufu moduna geçiyor ve güç tüketimi 10 dakika sonra yüzde 10, 60 dakika sonra da yüzde 20 azalıyor. Bu özellik elbette faturalara olumlu yönde yansıyor.

  Yeni Kirigamine’nin çift kanat teknolojisi ile sağ ve sol kanatlarını ayrı ayrı hareket ettirerek hava akımını odanın geniş bir alanına yönlendirmek mümkün. Böylece evde daha dengeli bir sıcaklık elde edilebiliyor ve iki farklı yerde oturan kişiye aynı anda konforlu bir ortam sağlanıyor. Bu seride bulunan Zen klimalar ise evinizin dekoruna uygun ve oldukça şık bir tasarıma sahip. Yeni Kirigamine Zen Klimalar’ın en dikkat çekici özelliği ise Nano Platinyum Filtre teknolojisi. Koku giderme etkisi yaratan platinyum seramik parçacıklardan oluşan bu antibakteriyel filtre, üç boyutlu yüzeyi ile çok daha geniş bir etki alanı yaratıyor. Nano Platinyum Filtre, toz toplama kabiliyeti yanında üstün hava temizleme özelliği ile ortamın hava kalitesini yükseltiyor. Ayrıca Zen Klimalar’da uzaktan kumanda ile haftalık ısı programı yapmak mümkün. Kullanıcılar ayarlanan zaman periyoduna göre ısı programını yapabiliyor. Zen Klimalar ayarlanan çalışma saatlerinde otomatik olarak açılıyor ve kapanıyor.

  samsung-inverter-klima

  Samsung Inverter Klima: Samsung Inverter klima, üçgen tasarımıyla dikkat çekiyor. Serin havayı daha uzağa ve geniş alana sirküle ederek, evinizi serinletmenizi sağlıyor. Açısı ve genişliği geliştirilmiş hava çıkışı, ekstra V şeklindeki kanatları ve daha büyük fanı sayesinde hava daha hızlı ve etkili şekilde soğutularak daha geniş alanlara etki ediyor. Böylelikle serin hava ferahlatıcı şekilde odanın her köşesine ulaşıyor ve fazla üşütmüyor. Samsung Klima, enerji tasarruflu EER 10.1 içeren Dijital Inverter özelliğine sahip. İstenen sıcaklığı klimanızı sürekli açıp kapatmadan koruyarak daha az enerji tüketen Samsung Klima’nın ‘Solo Kullanıcı’ modu, kompresör kapasitesini daha az kullanıyor, böylece serin ve rahat bir ortam sağlarken daha az enerji tüketimi sağlıyor.  Pratik Filtresi, geleneksel filtrelerden farklı olarak klimanın üst kısmında bulunuyor. Böylece kapağı açmadan veya dışarı çıkarmak için sertçe çekmeye gerek kalmadan kolayca çıkarılıp,  temizlemek mümkün oluyor. Ayrıca antibakteriyel kaplaması havadaki tozu, zararlı bileşenleri ve alerjenleri etkisiz hale getiriyor.

  DandelionWi-Fi özelliği ile klimanızı uzaktan kumanda edin

  BOSCH B1ZMA İnverter Klima: Bosch Ev Aletleri’nin, Wi-Fi özelliği ile uzaktan kumanda edilen klimaları siz evde yokken evinizin ısı kontrolünü yapmanızı sağlıyor. Yeni Bosch klimalar, Wi-Fi bağlantılı modülü sayesinde akıllı telefon ve tabletlerden kumanda edilebilme özelliğine sahip. Bosch klimalarda bulunan internet modülü ile akıllı telefon ve tabletlere kurulan bir uygulama sayesinde cihazınızın açılıp kapanması, sıcaklık ayarlarının değiştirilmesi, ısıtma, soğutma, nem ve konum ayarlarının hepsini, akıllı telefonunuz üzerinden işlem yaparak ayarlayabiliyorsunuz. Böylece dışarıdayken evdeki internetinize bağlı klimayı çalıştırıp, eve geldiğinizde serinlemiş bir ortamın tadını çıkarabiliyorsunuz.  Aynı zamanda yeni enerji değerleriyle sınıflandırılmış Bosch klimaları bulunduğunuz bölgenin iklim şartlarına uygun özellikteki cihazlarını tercih edebilirsiniz. Yeni Bosch klimaların enerji değerleri sınıflandırmasında bölgesel ve sezonsal hava sıcaklıklarını göz önüne alan yeni enerji verimlilik standartları uygulanıyor. Daha önceki klima verimlilik değerlendirmesi, tek bir örnek bölgedeki hava sıcaklığı göz önüne alınarak geliştiriliyorken, yeni sezonsal verimlilik kriterine göre verimlilik değerlendirmesi, bölgeye özel maksimum verim elde etmek amacıyla hayata geçirildi. Bu sebeple, Türkiye için 3 farklı iklim bölgesi tespit edildi ve her klimanın üç farklı bölge için enerji performans katsayıları belirlendi. Böylece artık klima satın alırken, enerji etiketine göre bulunduğunuz bölgenin iklim şartlarına uygun özellikteki cihazları tercih edebilir, hem daha yüksek performans elde etmiş hem de tasarruf yapmış olursunuz.

  Vestel-Plazma-Inverter-Klima

  VESTEL Plazma Inverter Klima: Vestel’in Plazma Inverter klima serisi en sağlıklı havayla serinletiyor. Vestel’in A++ enerji sınıfı yeni Plazma Inverter klima serisi, ortam havasını 10 kat daha sağlıklı serinletirken 5 yıllık kompresör garantisiyle tüketicilerini yarı yolda bırakmıyor. Plazma Inverter klimalar sıcak yaz günleriyle başa çıkmak için en çok zaman geçirilen ev ve iş yerlerinin ortamını sağlıklı şekilde serinletmek isteyenlerin tercihi oluyor.

  Turbo soğutma ve ısıtma özelliğine sahip Vestel klimalar ani serinleme ya da ısınma ihtiyacı duyulan zamanlarda ortamı hızlıca istenilen sıcaklığa getiriyor. Plazma Inverter klima serisi uzaktan kumanda sistemine kazandırılan “I Feel”(hissediyorum) özelliği sayesinde ortamın ısı derecesini hissederek kullanıcıların ihtiyacına göre ortam ısısını dengeleyebiliyor. Plazma Inverter klima serisi, A++ enerji sınıfında yer almasıyla yüksek oranda enerji tasarrufu sağlıyor. Organik yapısıyla çevre dostu olan aktif karbon kumaş filtresi sayesinde ise kullanıcılarını astım gibi hastalıklara karşı sağlıklı ev ve iş ortamları yaratıyor.

  Plazma Inverter klimalar çevreci R410A gazı sayesinde ozona zarar vermezken iyonizer filtresi sayesinde negatif elektriği, toz ve bakterileri yakalayarak stresi azaltma etkisine de sahip. Çıkarılıp yıkanabilen ön filtre ortamda bulunan toz ve polen gibi partikülleri yüzeye bağlayıp yok ederken pratik şekilde sökülüp takılması ve yıkanabilme özelliğiyle uzun ömürlü kullanım sağlıyor.

  Uyku modu özelliği sayesinde ortam sıcaklığını ve hava akımını uyku esnasında rahatsızlık vermeyecek şekilde otomatik olarak ayarlayan Vestel klimalar, ‘yeniden başlatma’ özelliği ile de elektrik kesintilerinin ardından, klimanın son ayarlarıyla çalışmaya başlamasını sağlıyor.

  İhtiyacınıza en uygun klimayı satın almak için tıklayın! 

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN