Sıcak havaların gidişatı Twitter’da takip ediliyor

0

İklim değişikliğinin etkisine bağlı olarak değişken havalar, gündelik hayatımızı büyük ölçüde etkilerken böyle zamanlarda bizi uyaran uzmanlara kulak vermek en iyisi. Twitter’da ise havaların değişen durumunu çok sayıda hesaptan takip etmek mümkün.

Çok sayıda meteoroloji uzmanı ve kurumsal hesap, hemen her gün Twitter kullanıcılarını havaların sıcaklığı hakkında bilgilendirirken, havaya göre insanların nasıl giyinmeleri gerektiği konusunda da uyarıda bulunuyor.

Çok sıcak havaların ülkemizi yakıp kavurduğu şu günlerde ise sizi bilgilendirecek Twitter hesaplarını derledik.

İşte o hesaplardan bazıları:

Meteoroloji (MGM)

@meteoroloji_twi: Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün resmi Twitter hesabının 79 bin takipçisi var ve hesap gün içinde çok sayıda tweetle takipçilerine hava durumu hakkında bilgiler sunuyor.

Havayı Koklayan Adam

@BunyaminSurmeli: Deneyimli meteoroloji uzmanı Bünyamin Sürmeli, isabetli tahminleriyle 209 binden fazla takipçisini hava durumu hakkında hemen her gün bilgilendiriyor.

NTVhava

@ntvhava: Yurttan ve dünyadan hava durumu bilgilerinin paylaşıldığı hesabın yaklaşık 8 bin takipçisi var ve gün içinde neler giyilmesi gerektiğine dek havaya göre çok sayıda paylaşım yapılıyor.

Mikdatca

@Mikdatca: Meteoroloji ve Afet Yönetimi Profesörü Mikdat Kadıoğlu, resmi Twitter hesabından havalara ilişkin tahminlerde bulunuyor. 73 binden fazla takipçisi olan Kadıoğlu, özellikle sıcak havalarda takipçilerini uyarıyor.

Cevap bırakın