Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerGüvenlikSiber saldırılarda artış kaydedildi

  Siber saldırılarda artış kaydedildi

  Siber suçluların sektörlerdeki yeni güvenlik açıklarını 2023’ün ilk yarısına göre %43 daha hızlı istismar ettiğini gösteriyor.

  Ağ ve güvenliğin yakınsamasına öncülük eden küresel siber güvenlik lideri Fortinet, FortiGuard Labs 2H 2023 Küresel Tehdit Ortamı Raporu’nu yayınladı. Altı ayda bir yayınlanan en son rapor, aktif tehdit ortamının anlık bir görüntüsünü veriyor ve siber saldırganların siber güvenlik endüstrisindeki yeni tanımlanan açıklardan yararlanma hızı ve endüstriyel ve OT sektörüne karşı hedeflenen fidye yazılımı ve wiper (silici) faaliyetlerinin yükselişine ilişkin analizler de dahil olmak üzere 2023 yılının Temmuz ayından Aralık ayına kadar olan eğilimleri vurguluyor.

  FortiGuard Labs Baş Güvenlik Stratejisti ve Tehdit İstihbaratı Küresel Başkan Yardımcısı Derek Manky, “FortiGuard Labs’ın 2Y 2023 Küresel Tehdit Ortamı Raporu, tehdit aktörlerinin yeni açıklanan güvenlik açıklarından ne kadar hızlı faydalandığına ışık tutmaya devam ediyor. Bu ortamda hem tedarikçilere hem de müşterilere önemli görevler düşüyor.

  Tedarikçiler, ürün geliştirme yaşam döngüsünün tüm aşamalarında sağlam güvenlik incelemesi yapmalı ve güvenlik açığı açıklamalarında sorumlu ve şeffaf davranmaya kendilerini adamalıdır. NIST tarafından belirtildiği üzere 2023 yılında 2.000’den fazla satıcıda 26.447’den fazla güvenlik açığı bulunması nedeniyle, müşterilerin istismar riskini azaltmak için sıkı bir yama rejimi sürdürmeleri de kritik önem taşıyor” dedi.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN