Shure ilk kablosuz kulaklık modellerini duyurdu

0

Ses teknolojileri şirketlerinin son dönemde iyiden iyiye ‘kablosuz’ ürünlere yöneldiği dikkatlerden kaçmıyor. Bu noktada son gelişmelerden biri de yüksek segmentli ses markaları arasında yer alan Shure’den geldi. ABD merkezli şirket, kablosuz ilk kulakiçi kulaklık modellerini görücüye çıkardı.

SE112 ve SE215 isimleri ile gelen yeni kablosuz Shure kulaklıklar, Bluetooth desteği ile mobil cihazlarla eşleşerek işlev sağlıyorlar. Diğer yandan kablosuz olmasına karşın yüksek ses kalitesi iddiasında bulunuluyor. Teoride kablosuz kulaklıklarda görülebilecek kalite azalması semptomunun bu modellerde söz konusu olmayacağı ifade ediliyor. Bunun son derece iddialı olduğunu bir kez daha belirtmekte fayda var. Ancak ünlü Shure, bunu başarmış olabilir…

Teknik özelliklerine bakıldığında 37 dB dış sesi engelleyen ses izolasyonu sunan modelin 8 saat civarında şarj dayanıklılığı sunduğu belirtiliyor. Son dönem kablosuz kulakiçi kulaklıkların 5-6 saat şarj dayanıklılığı sergiledikleri baz alındığında öne çıkan bir özellik olduğunu düşünmek olası.

Kablosuz kulaklıklar için önemli bir diğer detay olarak menzil konusunda ise iddia fazla yüksek değil, 10 metreye kadar mesafeden Bluetooth bağlantısının kopmamasının mümkün olacağı kaydediliyor. Fark yaratan bir özellik olarak ürünün –opsiyonel olarak- takılabilir bir kabloyla da (üstte) çalışabildiğini belirtelim. Ancak bunun için ekstra bir ödeme yapılması gerekiyor.

Üç farklı rankle gelen modellerin yurt dışı için fiyat etiketlerinin pek de mütevazı olmadığını da ekleyelim.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın