Shazam’dan ilginç hamle!

0

windows-shazam

Shazam, kullanılırlığı oldukça yüksek bir platform. Temelde dinlenen müziklerin kime ait olduğunu, parça ismi ve albüm bilgisi gibi detaylar eşliğinde sunabilen bir yazılım. Mobil cihazlarda geniş bir ilgi ile gören Shazam, alınan yeni bir kararla bir platform üzerindeki desteğini sonlandırma kararı aldı. İlginç gelişmenin detaylarına yakından bakacağız…

Shazam, Windows cihazlar üzerindeki uygunluk özelliğini kaldırma kararı aldı. Artık bir Windows cihaz kullanıcısı, Shazam kullanamayacak. Peki Windows desteğinin çekilmesi ne anlama geliyor?

Desteğin çekilmesi ile birlikte Shazam’ın Windows cihazlara yüklenme durumu ortadan kalkıyor. Halihazırda Shazam kullananlar ise buna devam edebilecek, ancak uygulamayı sildikleri taktirde bir daha yüklemeleri mümkün olmayacak. Shazam’ın silinmesinin geri dönüşü olmayacak özetle. Öte yandan kullanıcılar herhangi bir güncellemeden de bundan sonra faydalanamayacaklar.

Son gelişme diğer önemli platform Viber’dan kısa süre sonra onu takip eden dikkat çekici bir diğer benzer duruma işaret ediyor.

Windows Mağaza üzerinden listelenmeyen Shazam, daha önce bu hamleye dair sinyaller de vermişti. Yazılım geliştirme alanında yürüttüğü çalışmaları Windows olmaksızın yürütmeyi planlayan platform, bu sayede mali anlamda da bir tasarrufa gitmiş olacak.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın