Sharp, OLED panel üretecek

0

Japon teknoloji şirketi Sharp, OLED ekran paneli üreticileri arasına dahil oluyor. İşte detaylar…

8K, IoT teknolojiler, mobil cihazlar, güneş paneli, birçok farklı segment… Son kullanıcı ve kurumsal alanda inovasyon dendiğinde akla ilk gelen teknoloji üreticilerden biri olan Sharp, OLED ekran paneli rekabetine de dahil oluyor. Japon teknolojinin ilk etapta Aquos akıllı telefonları için olmak üzere OLED ekran paneli üreteceği belirtildi. Ancak Japon basınına yansıyan bilgilere göre daha sonra diğer markaların modelleri için de ürün tedariğinin sağlanması hedefleniyor.

Bu noktada akla ilk gelen şirket ise şüphesiz iPhone X’un OLED ekranları için Samsung ve LG ile çalışan Apple. Apple’ın aynı zamanda mobil cihaz endüstrisindeki rakiplerinden Samsung’a entegre bir üretim anlayışıyla hareket ettiği, dolayısıyla bu alanda ciddi bir hareket alanının mevcut olduğu kaydediliyor.

Diğer bir detay olarak Sharp, yüzde 90,1’i Samsung’un elinde bulunan OLED panel pazarında rekabete adeta sıfırdan ama iddialı şekilde başlamak istiyor.

Zaman neleri gösterecek?

Sharp, günün birinde Apple için üretim gerçekleştirir mi bilinmez ama şirketin kapasitesini anlamak için 6 aylık sureye ihtiyaç duyacağı bildiriliyor. Eğer yüksek seviyede, yani yüksek adetlerde üretim planı başarıyla uygulanabilirse başta Apple olmak üzere birçok markayla çalışılabileceği öngörülüyor.

Cevap bırakın