Sharp, 4K ekranlı Aquos S2’yi Çin’de tanıttı

0

Akıllı telefon üreticilerini düşündüğünüzde aklınıza ilk gelen markalardan biri kesinlikle Sharp değil, ancak Japonya merkezli teknoloji markasının rekabete ilginç şekillerde dahil olduğu da biliniyor. Özellikle, bir ekran üreticisi olduğu için,‘bazen deneysel’ ön panellerle gelen akıllı telefonlar sunan şirket, bir kez daha adından söz ettirmeyi bildi. Bu kez sahnedeki model Aquos S2…

Sharp, Çin’in başkenti Pekin’de gerçekleştirdiği etkinlikte tanıttığı Aquos S2’de kullanıcılarına kullanışlı bir ekran deneyimi vaat ediyor. Modelin ekranı, akıllı telefonun ön yüzünü, alt kısmı hariç tamamen kaplıyor. Boyutu 5.5 inç ve sunduğu çözünülük değeri 4K. Tasarım ve teknik açıdan çarpıcı olduğunu düşünmek mümkün. Diğer donanımsal yapı taşlarıyla da yetenekli bir akıllı telefon geliyor…

Snapdragon 630’a sahip ilk akıllı telefon

Sharp Aquos S2, Qualcomm’un yeni Snapdragon 630 çipsetine sahip ilk akıllı telefon olmasıyla öne çıkıyor. Bu çipset, dördü 2.2, diğer dördü de 1.8 GHz saat hızlarında çalışan sekiz adet işlemci bulunduruyor. Cihaz, Adreno 508 grafik işlemcisi ve X12 LTE modemin yanı sıra Bluetooth 5, hızlı şarj, USB-C 3.1 gibi tamamen yenilikçi özellikleri de potansiyel kullanıcılarına sunmayı biliyor. 4 ve 6 GB’lık iki farklı RAM kapasitesi seçenekleri var.

Çift arka kamera trendine ayak uyduruyor

12 MP + 8 MP çift arka kamera ve 8 MP ön kamerasıyla da bir hayli iddialı olan akıllı telefonun yazılım tarafında da Android 7.0 Nougat yer alıyor.

Pilot ülkelerdeki satışlarına 14 Ağustos 2017 itibarıyla başlanacağı kaydedilen modelin, rekabetçi fiyat politikalarıyla gündeme gelebileceği konuşuluyor.

Cevap bırakın