Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürSevimli dostunuz için akıllı tasma

  Sevimli dostunuz için akıllı tasma

  buddy

  Kickstarter, çeşitli girişimlerin para bağışına açıldığı ve hedeflenen miktara ulaşıldığında ilgili girişiminin hayata geçirileceğinin beyan edildiği bir tür topluluk finansmanı. Her geçen gün birbirinden ilgi çekici fikirlerin sahne aldığı bu platformda son dönemin gözdesi ise Buddy.

  Buddy, sevimli dostunuz köpekler için geliştirilmiş bir tür giyilebilir teknoloji cihazı. Tasma formundaki aygıt, özellikleri ile hem köpekleri çok daha havalı gösteriyor hem de köpek sahiplerini birçok konuda bilgilendirmeye yarıyor.

  LED şeritleri ile dikkat çeken Buddy’nin köpeğin kaybolduğunda nerede olduğunu anlamak için etkili bir yöntem olacağı açık. Hatta ‘ışıklı tasmaya sahip bir köpek aranıyor’ türü ilanların da sevimli dostların yuvalarına geri dönmelerinde etkili olacağı aşikar. Ancak Buddy’nin yetenekleri bununla sınırlı değil…

  buddy

  Fütüristik görünümlü akıllı tasma, bir tür sporcu bilekliği vazifesi de görüyor. Köpeğin vücut ısısı, egzersiz seviyeleri hatta GPS üzerinden nerelerde koşturduğu konusundaki bilgiler akıllı telefona geliyor. Kendi köpeğinin sağlığına önem verenler için Buddy, oldukça kullanışlı bir aygıt gibi görünüyor.

  Bu proje, Kickstarter üzerinden fon toplamaya devam ediyor. 385 bin dolarlık fona ihtiyaç duyduğu açıklanan proje için 150 bin dolara yakın bağış toplanmış durumda. Geriye kalan iki haftaya yakın süre içinde hedeflenen rakama ulaşılma ihtimali var. Eğer sizde ilgili projeye destek olmak istiyorsanız buraya tıklayıp Buddy’nin sayfasına gidebilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN