Sevgiliniz ile oynayabileceğiniz 5 oyun

0

14 Şubat’ta kimimiz alabileceğimiz en etkileyici hediyenin peşine düşerken, kimimiz ise romantik bir akşam yemeği için lüks bir restoran arıyoruz. Ama biz oyuncular, oyunlara olan tutkumuzdan ötürü sevgililer gününde dahi konsollarımızın veya bilgisayarlarımızın başından kalkmak istemiyoruz. Biz de sizler gibi birer oyuncu olarak bunun farkından olduğumuz için bir liste hazırladık, hem sevgiliniz ile iyi zaman geçirebileceğiniz, hem de oyunların başından kalkmanızı gerektirmeyecek bir liste. İşte sevgiliniz ile birlikte 14 Şubat’ta oynayabileceğiniz 5 oyun.

Brothers: The Tale of Two Sons

3 Eylül 2013 yılında Windows ve PlayStation platformlarına çıkan bu eğlenceli ve duygusal macera oyunu, hem size hem de sevgilinize duygusal anlar yaşatacak. Babalarının hastalığı yüzünden hayat ağacına gidip, hayat suyunu almak için uzun bir yolculuğa çıkan iki küçük kardeşin hikayesini anlatan Brothers: The Tale of Two Sons tam da isteyeceğiniz üzere Co-op bir oynanış üzerine kurulu. Oyunu oynadığınız süre boyunca yanınızda bolca mendil bulundurmayı unutmamanızı tavsiye ediyoruz. Kim bilir sevdiceğinizi omzunuzda gözyaşları içerisinde bulabilirsiniz.

1

Minecraft

Sanırım bunu yazmasak olmazdı… Sevgiliniz sizden yatlar, katlar, köşkler, villalar mı istiyor? Gerçek hayatta bunları almanın zor olduğunun farkındayız. Ama Minecraft’ta hiçbir şey imkânsız değildir! Sevdiceğiniz ile birlikte hayallerinizdeki evi dilediğiniz gibi inşa edebileceğiniz Minecraft’ta, gece olunca kapınızı kapatmayı unutmayın. Yatağınızın başında bir iskelet ile uyanmak istemezsiniz değil mi? Aman diyelim…

minecraft_pocket_edition_v0_10_4

The Lego Serileri

Kabul etmek gerekiyor ki hepimiz “Gamer” diye tabir edebileceğimiz bir sevgiliye sahip değiliz. Yani bu demek oluyor ki, oynayacağımız oyunların ne anlattığını açıklamak zorundayız. Bu noktada sanıyorum ki Lego serisi yardımımıza yetişebilir. Hali hazırda genel olarak filmleri konu alan Lego serisi, Co-op oynanışa uygun yapısı ile 14 Şubat’ta bizlere eğlenceli anlar yaşatacaktır. Ayrıca hangimiz çocukken Lego’lara hayran değildik ki? Lego 14 Şubat’ta oynanası oyunlardan biri.

9008-legobat1

Portal 2

Evet biliyoruz, sevgiliniz ne zaman düşer gibi olsa, arkasında onu güçlü kollarınız ile tutacak sizler varsınız. İşte bu güveni tazeleyebileceğiniz bir oyun, Portal 2. Yine Co-op oynanış ile beraber eğlenceli anlar yaşabileceğiniz Portal’da, sevgilinizin yaptığı hataları açacağınız portallar ile kapatabilir veya sinirlendiğiniz anda onu sonsuz bir döngüye hapsedebilirsiniz. Tabi sonrasında çıkabilecek kavgalardan sorumlu değiliz.

Portal2portals

Ve Tabiî ki Mortal Kombat

Ne!? Mortal Kombat’mı? Demeden önce biraz düşünelim. Sevgiliniz ile birlikte hem eğlenebileceğiniz, hem de geçen gün attığı triplerin intikamını alabileceğiniz bir oyun istemez miydiniz? Cevabınız evet ise, bu listedeki doğru oyun sizin için Mortal Kombat’tır! Onlarca dövüşçü içerisinde eminiz ki sevgilinizin beğenebileceği biri olacaktır, birazcık sizi dövmesine izin verdikten sonra, oyunu sevdirebilirseniz, eğlence başlayabilir! Favori dövüşçünüzü seçin ve yediğiniz bütün triplerin intikamını en sert “Fatality” ile alın. ‘Kıyamam’ diyorsanız… Babality’ler de uygun bir seçenek olabilir.

mortal-kombat-x

Bonus:

Pro Evolution Soccer:

Kabul edelim… Hepimizin hayalinde “Gel de sana PES’te çakayım” diyebilecek bir sevgili vardır. Ama bunu her zaman karşıdan beklemek doğru bir seçim olur mu? Bizce hayır. 14 Şubat’ta sevgilinizi alın ve en sağlam kadronuzu kurun. Takım ayarları menüsünde yapacağınız ayarlarda ise dikkatli olun! Profesyonel olduğunuzu belli etmek istemezsiniz. Avı korkutmamak gerek değil mi? Her şey hazırsa parti başlayabilir! Hangimiz Anderlecht ile Real Madrid’e 10 gol atmak istemeyiz ki?

pes-2015-23[1]

Cevap bırakın