Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  KadınSevdiğiniz kişiye özel teknolojik hediyeler

  Sevdiğiniz kişiye özel teknolojik hediyeler

  Sevgililer Günü için hediye vermek isteyenler teknolojiden yararlanarak daha yaratıcı çözümler geliştirebilir. Bir mağazaya gidip USB Bellek bile alsanız onun içine koyacağınız özel bir video veya fotoğraf bir anda hediyenin rengini değiştirecektir. Özellikle internet üzerinde birçok alternatif mevcut. Eğer zamanınız ve bütçeniz darsa alacağınız hediyeye mutlaka kişisel bir dokunuşta bulunmak lazım. Bunun dışında alternatifler içinse aşağıdaki seçeneklerimizi değerlendirmenize sunuyoruz.

  Vinyls-960x677

  Sadece ona ait bir plak…
  Son yılların yükselen değeri plak gerçekten özel bir konu. Hem dokunma hissi hem de nostaljik dokusu ile bir araya gelince plaklar koleksiyoncular için çok ayrı bir yere sahip. Siz de kendi plağınızı basmak istiyorsanız http://www.vinyl-pressing.com adresine gidip siteye yükleyeceğiniz şarkılardan üretilmiş bir plağı evinize kargolatabilirsiniz. Ortalama 40-50 Euro gibi bir bedel ödeyeceğiniz plakların içeriği konusunda hediye edeceğiniz kişiyi tanımalısınız. Rihanna, Katty Perry gibi isimlerin MP3’lerini sisteme yüklemek yerine biraz araştırma yapıp daha özel şarkı veya ses kayıtlarını kullanabilirsiniz.

  intel-mica-jpg
  İleri teknoloji ürünü mücevherler
  Bilezik deyip geçmeyin. Bu bilezik Ivana Sert’in bile fazlasıyla hoşuna gidecek. Tabii aynı şeyi sevgiliniz için garanti edemeyiz. Konumuza dönelim.Artık en az altın veya pırlanta kadar değerli bir öğe mücevherlerin içine girmiş durumda. Intel’in geliştirdiği MICA en lüks mağazalarda satışa sunulan özel bir ürün. 1000 dolar civarında etiketi bulunan MICA telefonla bütünleşik çalışarak mesajlarınız veya çeşitli etkinlikleriniz hakkında uyarılarda bulunuyor. Birkaç farklı modeli bulunan MICA yılan derisi ve 1.6 inç safir dokunmatik ekrana sahip. İlginç bir kombinasyon.

  bg_hero

  Ralph Lauren Tech Shirt
  Ünlü moda markalarından Ralph Lauren de giyilebilir teknoloji furyasını yakından takip edenlerden. Bu tişörtün özelliği vücut değerlerinizi akıllı telefonla paylaşması. Bu da yaktığınız kalori, kalp atışı gibi değerlerin göz önünde olmasını sağlıyor. Özellikle spor yaparken bu tarz verileri kullanan bir kişi için oldukça işe yarayabilir bir hediye. Ralp Lauren’in iddiası tişörtün özel kumaşı sayesinde kasların daha diri kalması. Deneyim görmek lazım.

  qr-code-necklace-jpg

  QR kodlu takılar
  Nereye baksak etiketlenmiş eşyalar görüyoruz. Her nesne bir bağlantıya açılan sanal bir köprü. QR kodlar da bu bağlamda kolyelerin bile içine gömülmüş durumda. Sevdiğiniz kişiye dair özel bir video, fotoğraf veya benzeri bir yere yönlendirme yapmak için QR kodlar işinize yarayabilir. Bunun için biraz bilgili, meraklı kuyumcu bulmanız gerekiyor. Yalnız fiyatlar konusunda ön araştırma yaptıktan sonra fikrinizi kuyumcuyla paylaşmayı ihmal etmeyin. Yoksa siber kolyeler gerçek anlamda cüzdanınızı yakabilir.

  cufflinks

  Bunların dışında erkekler için geliştirilen özel kol düğmeleri işinize yarayabilir. Cufflinks.com adresinde satışa sunulan ürünler USB depolama ve Wi-Fi noktası işlevine de sahip. Yalnız bu hediyeyi verirken ürünün internet özelliği nedeniyle “Gözüm sürekli üzerinde!” mesajı vermediğinize dikkat edin.

  holga

  Son önerimiz de fotoğraf çekmeyi seven bir kişi için ideal. Holga Smartphone Lens birçok telefon için satışa sunulan ve özellikle Instagram’dan tanıdığımız filtreleri gerçek anlamda uygulamanıza yarayan renkli lens. Eski ev telefonlarının tuş takımlarını andıran Holga Lens’i döndürüp istenilen etkiyi yakalamak mümkün. Renklerin dışında, 60 mm portre lensi gibi farklı seçenekler de mevcut.

  Evet, hediye seçeneklerinin sonu yok. Önemli olan ne istediğiniz bilmekten çok karşı tarafın neyi beğeneceğini bilmek. Bu da aslında işin en zor kısmı. Zaten “Hediye vermek sanattır,” diye boşuna denmiyor. En azından interneti ve teknolojiyi kullanarak bu sanatın içinde daha hatırı sayılır hediyeler vermeniz artık daha kolay.

  Daha fazla hediye seçeneği için buraya uğramayı ihmal etmeyin.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN