Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Ürün İncelemeSes Kalitesini Yükselten Taşınabilir Kablosuz Hoparlörler

  Ses Kalitesini Yükselten Taşınabilir Kablosuz Hoparlörler

  Taşınabilir hoparlör piyasası her geçen gün daha kızışıyor. Yeni markalar, yeni modeller ve yeni özellikler derken taşınabilir hoparlörler adeta ses sistemlerine can veriyor. En iddialı markaların bile bu sektöre giriş yaptığını düşünürsek çok geniş fiyat ve seçenek yelpazesine sahip olduğumuz söylenebilir. Peki neden taşınabilir ürünlere ilgi artıyor? Aslında bunun cevabı çok zor değil. Evlerde az alan kullanıp kaliteli müzik dinlemek isteyen, telefon veya bilgisayarını kablosuz olarak bu küçük canavarlara bağlayan bir kitle söz konusu. Bir bakıma eskiden radyo açılırken artık Spotify gibi yazılımlarla dijital platformlara geçiş yapılıyor. Bunu da taşınabilir bir ürünle kablosuz olarak kullanabilmek cazip bir fırsat. Plak ve CD dinleyicileri de yer ayırdıkları sistemlerine nispeten uygun fiyatlı bir ekleme ile dijital müziğin rahatlığını tercih ediyor. Tabii ürünlerin portatif olması onların istenildiğinde farklı bir odaya ya da gezilere götürülmesi anlamına geliyor. Kullanım açısından her gün daha popüler hale gelen bu ürünlerden öne çıkanları sizin için değerlendiriyoruz.

  Bose_SoundLink_Mini_speaker_II_1524_3

  Bose Soundlink Mini II
  Ünlü ses sistemleri markası Bose sadece 0.67 kg ağırlığındaki bu ürünle büyük bir başarıya imza atıyor. Bluetooth bağlantısı ve tek bir şarjla yedi saat çalışabilme özelliği ile kompak tasarım alanında önemli ilklere imza atan Mini II, kendisine bağlanan son altı cihazı otomatik olarak tanıyabiliyor. Dolayısıyla tablet, telefon ve daha birçok cihazı bir kere tanıtmanız yeterli. Dar alanlarda ses kalitesini çok fazla yükselten markalardan biri Bose. Bazı otomobillerin premium paketlerinde bu özelliğini defalarca ispat eden Bose, Mini II’de de formülü bozmuyor. Bas açısından kendisinden beklenenden çok daha yüksek performans gösteren Mini II ülkemizde 800 lira civarında etiketle satılıyor.,

  jbl_jblxtremeblkus_xtreme_portable_bluetooth_speaker_1182618

  JBL Xtreme

  Ses üzerine ihtisas yapmış markalardan biri de JBL. Ülkemizde dönem dönem çok sık bir şekilde karşımıza çıkan bazen de kaybolan bir marka olmasına rağmen genel olarak ürün kalitesinden ödün vermedikleri için ses kalitesine düşkün herkesin radarında olmayı başarıyorlar. Xtreme de JBL’in özel ürünlerinden biri. Öncelikle 10,000mAh Li-ion batarya ile gelen Xtreme’in 15 saate kadar çalışma kapasitesi olduğunu belirtelim. Bu da gerçekten fazlasıyla yeterli bir değer. Bluetooth üzerinden üç ürünün kablosuz olarak bağlanmasına imkan veren Xtreme “splash proof” olarak sunuluyor. Yani tamamen suya batırmadığınız sürece su geçirmiyor. Hafif yağmurdan etkilenmeyen ürünü musluğa tutup yıkayabiliyorsunuz. Portatif bir ürünü kamp veya sahil gibi farklı ortamlarda kullanabileceğinizi düşünürsek bu özellikleri artı hanesine eklemek lazım. Ürünün ağırlığı ve malzeme kalitesi de dayanıklı olduğunu ilk andan belli ediyor. Bu açıdan ürün Bose Soundlink Mini II’ye göre daha sağlam duruyor. Ses kalitesi ise genellikle tatmin edici olan Xtreme’in ses gücü oldukça yüksek. Müzik çaldığınız aygıtın ekolayzır ayarları ile oynamak sesin kalitesini Xtreme’de çok fark ettiriyor. Ülkemizdeki satış fiyatı ise 999 lira civarında.

  340196-soundcast-melody

  Soundcast Melody

  Bol ödüllü bir ürünle karşı karşıyayız. Bilgisayar dergilerinden en iddialı ses ve müzik dergilerine kadar çok farklı alanda yılın ürünü ödülünü alan Melody, Soundcast markasına ait. Soundcast ülkemize Extreme Audio tarafından getiriliyor. Yazılarımızı okuyanlar buranın sahibi Orhan Aydoğan ile yaptığımız söyleşiyi hatırlayacaktır. Melody pil ömrü açısından 20 saat gibi iddialı bir sayı ile karşımıza çıkıyor. Hava koşullarına dayanıklı şekilde lanse edilen ürün yine belli oranda su sıçramalarına ve yağmura karşı dayanıklı üretilmiş. Bluetooth dışında Aux portu bulunan Melody kablo ile de harici kaynakların bağlanmasına izin veriyor. Ses kalitesi de en az Bose ve JBL ile boy ölçüşebilecek düzeyde olan Melody’nin sıcak tınlaması ve yüksek ses gücü onu oldukça cazip bir seçenek haline getiriyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN