Serin Bir Yaz İçin En Yeni Klima Tavsiyeleri

0

Bu yazımızda sıcak bir yaz için sizi serin tutacak yeni, fonksiyonel ve ekonomik klima tavsiyeleri yapacağım. Normal şartlarda bir bayiye giderek rastgele ve özelliklerini bilmeden klima satın alamazsınız. Çünkü doğru klima satın almadan önce kesinlikle bazı önemli bilgilere sahip olmanız gerekir. Bu bilgilerden en önemlisi klimayı kullanacağınız alanın büyüklüğüdür. İçerideki eşyanın yoğunluğu ve pencere sayısı da en doğru klimayı seçmek için bilmeniz gereken kriterler arasındadır. Daha sonra da cihazın özelliklerinin beklentilerinizi karşılayıp karşılamadığını sorgulamalısınız. Bu özelliklerden bazılar; klimanın enerji sınıfının ne olduğu, klimanın tipi ve kabiliyetleridir.

Enerji Tasarrufu Yüksek Klima Tavsiyeleri

Enerji tasarrufu konusunda Klimalar, A, A+, A++ ve A+++ olmak üzere dört çeşit sınıfa ayrılırlar. Sizin de tercihiniz kuşkusuz daha az enerji kullanan modeller üzerine olmalıdır.

Ne Kadar Bir Alanı Soğutacak / Isıtacak?

BTU Değerine Dikkat

Klima satın almadan önce klimanın soğutma ve ısıtma gücünü belirten BTU değerinin ne olması gerektiğine karar vermiş olmalısınız. Bu değer, kullanılacak alanın kapasitesi, bulunacak kişi sayısı ve bulunulan coğrafi konum şartlarına göre hesaplanmaktadır. BTU değeri klimaların bir saatte ortamdan taşıdığı ısı miktarını belirleyen bir birimdir. BTU birim değeri arttıkça klima maliyeti de artacaktır.

İşte Önerilerim

BAYMAK Elegant Prime 12 A++ Enerji Sınıfı Klima (MD)

Cihaz, sade ve şık tasarımı, 4 yöne Otomatik Hava Yönlendirme Sistemi, enerji tasarrufu sağlayan Eco Mod özelliği (Soğutmada ‘A++’, Isıtmada ‘A+’ tasarruf sağlayan), çevreci ve sessiz mod özelliği ile dikkat çekiyor. Ayrıca opsiyonel Wi-Fi Özelliği, gizli led ekranı, Gümüş İyon ve Aktif Karbon Filtreleme Sistemi yine cihazı farklılaştıran özellikleri arasında.. Uyku Modu ve Buz Çözme (Defrost) özelliklerinin de olduğunu belirtmekte fayda var.

Cihazın artı değer katan bir özelliği de odada bulunduğunuz yerde hissetmek istediğiniz sıcaklığı sunan ‘I Feel Teknolojisi’. Akıllı Temizleme Fonksiyonu da Klimanın İç aksamını tozlanma ve kokudan arındırıyor. Cihaz 5 yıl garanti ile sunuyor.

VESTEL Flora Doğa Inverter 9 A++ Enerji Sınıfı Klima

Eğer sessiz çalışan, şık bir klima düşünüyorsanız bu Duvar Tipi Inverter Klima modelini önerebilirim. Elektrik tasarrufu sağlayan teknolojisi ile hem ısıtma hem soğutma yapabilirsiniz. Kanatçık tasarımı sayesinde üflenen hava geniş bir alana yayılır.

Klima Catechin Filtresi sayesinde bakterilerin üremesini önleyen teknolojisi ile bulunulan ortama daha taze ve temiz hava sağlar. Cihaz, A++ enerji sınıfı olmasından ötürü elektrik tüketimi konusunda oldukça tasarrufludur ve iyon teknolojisi sayesinde kötü kokuların oluşmasını engeller. Garanti süresi 3 yıldır.

LG S3NW12JA3AA Dual Eco 12.000 BTU A++ Enerji Sınıfı Klima Beyaz

Dayanıklı, kullanışlı ve şık bir klima arayanlar oda içerisinde bulunan kişi sayısına göre ortam atmosferini kontrol etme imkanı sağlayan Aktif Enerji Kontrolü ile çok daha fazla enerji tasarrufu yapmanızı sağlayan bu özelliği sevecekler.

Kendi kendini temizleme özelliği ile cihaz bakterileri uzaklaştırarak küf benzeri yapıların oluşumunu engeller. Enerji Göstergesi, Hata Teşhis ve Koruma özelliği gibi bir çok fonksiyonel özelliği ile kendinizi ayrıcalıklı hissedebileceğiniz bir klimadır. Chazın’un  garanti süresi 2 yıldır.

DEMIRDOKUM Kion A++ Enerji Sınıfı 18000 BTU Inverter Split Klima Beyaz

Biraz daha büyük alanlar için düşünülebilecek bir modeldir. Yeni nesil R32 soğutucu akışkan gaz ile çalışır ve diğerlerine göre yaklaşık %68 daha az sera gazı salınımı yaparak ozon tabakasına daha az etki eder. Soğutma Verim Sınıfında (SEER) 7’ye varan, Isıtma Verim Sınıfında (SCOP) 4,3’e varan enerji değerleriyle düşük enerji tüketimi yaparken, yüksek verim sağlar.

Hızlı Soğutma Özelliği ile dikkat çeken bir cihazdır. Doğal rüzgar etkisi fan hızında otomatik hava sirkülasyonu ile oda içerisindeki havanın yenilenmesini sağlar. Dış Ünitenin özel tasarıma sahip fan kanatları daha düşük enerji ile çok daha hızlı hareket ederek ürün ömrünü uzatırken, enerji tüketimini azaltır. Garanti süresi 3 yıldır.

Klima tavsiyeleri bölümündeki cihazları www.mediamarky.com.tr adresi üzerinden satın alabilirsiniz. 

Cevap bırakın