Seramik Kaplama Cep Telefonu Ekran Koruma Camı

      Cep telefonunda oyun artık hayatımızın vazgeçilmez alışkanlıkları arasında geliyor. Sırf oyun oynamak için tasarlanmış cep telefonu pazarı da giderek büyüyor. Oyun telefonlarında işlemci hızı ile birlikte aynı zamanda soğutma, ekran yenileme ve tepki hızı da oldukça önemli rol oynuyor. Telefonlarda kullanılan ekran koruma camlarının ekran tepki süresi ve hassasiyetine etkisi de önemli olmaya başlıyor.  Bu haftaki ” Seramik Kaplama Cep Telefonu Ekran Koruma Camı ” başlıklı yazımda,  oyunculara  özel tasarlanmış seramik kaplama ekran koruma camlarının  avantajlarından bahsedeceğim.

Oyunculara Özel Tasarlanmış Ekran Koruyucu Özellikleri

      Cep telefonlarında ekran yenileme işlevi, cihazın GPU işlemcisi üzerinden gerçekleştirilir. Ekran yenileme işlemi; belli bir zaman diliminde ekrana yüklenen resim sıklığı olarak tanımlanır. Hertz (Hz) cinsinden ifade edilir. Örneğin, cep telefonunda 60Hz yenileme hızı denildiğinde ekranın saniyede 60 güncelleme yaptığı anlamına gelir. Yine aynı şekilde 120 Hz ekran frekansında ise saniyede 120 kez ekranın güncelleme yaptığı anlaşılır.

                                                seramik kaplama cep telefonu ekran koruyucu camı
                                              seramik kaplama cep telefonu ekran koruyucu camı

      Günümüz teknolojisinde üretilen telefonlarda ekran yenileme ve dokunmatik hassasiyete büyük önem veriliyor. Cep telefonları günümüzde 120 Hz ekran yenileme hızına ve 240 Hz dokunmatik ekran hassasiyetine kadar çıkıyor. Özellikle oyun telefonlarında ekran yenileme ve dokunmatik hassasiyet konusunda gelinen noktada, yüksek özelliklere sahip cihazların maliyetler de artıyor.

Seramik Kaplama Cep Telefonu Ekran Koruma Camı

      Standart ekran koruyucuları telefon ekranını korurken, ekran yenileme ve hassasiyeti açısından ne yazık ki kayıplara neden oluyor. Genel olarak telefonda çizim ve oyun haricinde bu hassasiyet kayıplarının farkına da varılamıyor. Fakat, ciddi cep telefonu oyuncuları bu farkı anlayabiliyor.

      Cep telefonunda oyun oynayanlar için tasarlanmış olan bu seramik kaplama cep telefonu ekran koruyucu camında mat yüzey ve seramik kaplama kullanılıyor. Bu ekran koruyucusunda parmak kayma hassasiyetinin yanında, seramik kaplama sayesinde, iletkenlik maksimum seviyede tutularak dokunmatik hassasiyetinde kayıp yaşanmasının önüne geçiliyor.

      Bu ekran koruyucusunun olduğu telefon ile oyun oynarken; mat mükemmel dokunuş, ultra duyarlı ekran hassasiyeti ile birlikte özellikle seramik ekran koruyucularına özel olan ekranda parmak izin bırakmama teknolojisi kullanılıyor. Ekran koruyucusunda kullanılan seramik malzeme nedeniyle, telefon ekranı çizilmeye karşı aşırı direnç gösteriyor. Aynı zamanda darbelere karşı koyması ile oldukça dayanaklı bir yapı sergiliyor. Özellikle oyun oynayanların tercih ettiği bu ekran koruma camı, telefon ekranında çözünürlük, piksel ve görüntü kalitesinde herhangi bir bozulma kaybına neden olmuyor. Bu özelliği sayesinde diğer bir çok ekran koruyucusundan ayrılıyor.

      Oyuncular için özel tasarlanmış olan ” seramik kaplama cep telefonu ekran koruyucu camı ” nı  MediaMarkt mağazalarını ziyaret ederek temin edebilirsiniz.

      Twitter takip için @salihertugrul  YouTube kanalım

 

Cevap bırakın