Senua’s Saga: Hellblade 2, 2020 yılının sonlarında oyuncularla buluşacak

0

Senua’nın psikozunun geliştirilmiş tasvirinin yanı sıra İskandinav ve Kelt kültürüne dair de bolca detay göreceğimiz ‘olabildiğine iddialı’ Senua’s Saga: Hellblade 2 için geri sayım devam ediyor…

FPS ve battle royale türü oyunların piyasayı ele geçirdiği bu günlerde ‘Senua’s Saga: Hellblade 2’ konulu ilaç gibi bir haber daha geldi! İlk Hellblade: Senua’s Sacrifice, antik mitolojiye yeni bir bakış ve akıl hastalığının nadir türlerine dair ilginç detaylar içeren psikolojik korku teması ve hack-and-slash oynanışıyla göze çarpıyordu.

Çarpıcı oyunun devamı olan Senua’s Saga: Hellblade 2’de ise yapımcılar, Senua’nın Viking cehennemine bir sonraki inişi vahşi olduğu kadar nefes kesici hale getirmek için yeni nesil donanımı kullanarak işleri daha da ileriye götürecek gibi görünüyor.

Senua’s Saga: Hellblade II, Microsoft’un yaklaşan Xbox Series X için onaylanan ilk oyunlardan biri. İlk oyunda olduğu gibi PlayStation, Nintendo Switch ve PC’ye de gelip gelmeyeceği konusunda ise net bir bilgi henüz yok.

Senua’s Saga: Hellblade II, Hellblade: Senua’s Sacrifice’in devamı olacak. İlk oyunda ölü sevgilisinin ruhunu kurtarmak için Viking cehennemine doğru inen bir Kelt savaşçısını takip etmiştik. Yeni oyunla alakalı ise elimizde pek bilgi yok, ancak Senua’nın psikozunun geliştirilmiş tasvirinin yanı sıra İskandinav ve Kelt kültürüne dair de bolca şey göreceğimizi tahmin ediyoruz.

Cevap bırakın