Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürSelfie meraklılarına özel fotoğraf makinesi: Panasonic Lumix GF8

  Selfie meraklılarına özel fotoğraf makinesi: Panasonic Lumix GF8

  Ekran_Resmi_2016-02-16_11_07_28Panasonic, yüksek kaliteli ve zarif fotoğraf makinesi Lumix GF8’i tanıttı. Japon teknoloji şirketinin yeni modeli, selfie meraklılarının ilgisini çekecek özelliklere sahip. 180 derece dönebilen ekranı ile selfie çekimini kolaylaştırıyor. Ayrıca kimi akıllı telefonlarda bulunan eli sallanması ile fotoğraf çekimini mümkün kılma özelliğini de kullanıcılarına sunuyor. Yetenekleri bunlarla da sınırlı değil…

  Ekran_Resmi_2016-02-16_11_07_39Beauty Retouch adlı özelliği ile dudaklar, yanaklar üzerinde oynamalar yapılabiliyor, hatta göz farı rengi bile eklenebiliyor. Bu yazılımsal özelliğin, Lumix GF8 gibi iddialı bir modelde bulunması güzelliğine meraklı fotoğraf severler için iyi haberler arasında. Peki ya teknik detayları?
  lumix-gf8-3Panasonic’in fotoğraf makinesi objektifi değiştirilebilir yapıda. Böylelikle farklı türdeki objektifler kullanılarak profesyonel kaliteye yakın doğa, portre ya da makro çekimler yapılabiliyor. Ayrıca fotoğrafla yakından ilgilenen kimselere taşınabilir bir aygıtta çeşitli teknikleri tanıma imkanı da sağlanmış olunuyor.

  WiFi özelliği de var

  WiFi desteği bulunan Lumix GF8’de, fotoğraf ve videolar akıllı telefon gibi cihazlara kablosuz olarak aktarılabiliyor. 16 megapiksel çözünürlüklü fotoğraf çekimi, AVCHD veya MP4 formatında Full HD video kaydı da diğer öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor. Fotoğraf makinesinin akıllı telefon uygulaması da mevut; bu sayede çeşitli işlemler gerçekleştirilebiliyor. Duyurulan aygıtın satışlarına ne zaman başlanacağı ise 17 Şubat 2016 itibarıyla açıklanmış değil.

  lumix-gf8-5Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

  Buraya tıklayarak Media Markt’ta satışa sunulan her bütçeye uygun fotoğraf makinelerinin detaylarına yakından bakabilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN