Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaSelfie çılgınlığı bu kez can aldı

  Selfie çılgınlığı bu kez can aldı

  Selfie ya da özçekim, tüm dünyada ilgi gören ve akıl almaz boyutlara ulaşan bir çılgınlık halini almış durumda. Her gün milyarlarca selfie çekiliyor ve ön kameraların da neredeyse arka kameralarla yarışır teknolojilerle donatılması da bunun önemli sonuçları arasında. Ancak kimi selfie meraklılarının, kendi fotoğraflarının çekimleri anlarında sınırları bir hayli aştıklarına da tanıklık ediliyor. Ne yazık ki çoğu insan ilgi çekici selfie’ler için aşırı şeyler yapmak eğiliminde. Işte buna dair son örnek ise Rusya’dan.

  Rusya’da yaşayan ve ilginç selfie çalışmaları ile adından söz ettiren Andrey Retrovsky adlı 17 yaşındaki genç, bir binanın üzerinde denediği selfie sırasında aşağı düşerek hayatını kaybetti. Amacı 9 katlı bir binanın çatısına astığı ipe tutunarak ‘can havliyle ipe tutunmuş bir adam’ selfie’si çekmekti. Bu aşırı tehlikeli fikrini gerçekleştirme konusunda hazırlıklarını tamamladı ve ipe tutundu. Ancak ip, Retrovsky’nin ağırlığını taşıyamadı ve talihsiz genç aşağı düştü.

  Feci olayda hayatını kaybeden Rus genci, sosyal medyanın ve özellikle Instagram’daki selfie akımının en üzücü sonuçlarından biri olarak tarihe geçti. Yaşanan olayın ardından Instagram sayfasında takipçileri tarafından baş sağlığı iletileri paylaşıldı.

  Öte yandan yaşanan bu gelişme, bu tür aşırı hedeflerle çekilen selfie’lerin neden olduğu ilk vahim olay değil. Geçtiğimiz haftalarda Taj Mahal’da bir kişi selfie çekerken hayatını kaybetmişti. Selfie, her zaman dostlar ve aile üyeleri ile paylaşılan güzel zamanlarda güzel.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN