Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelŞeker tadında teknoloji

  Şeker tadında teknoloji

  Şu anda birçoğunuz Ege veya Akdeniz sahillerinde tatilin tadını çıkarıyorsunuz. Ya da uzun zaman önce planladığınız yurt dışı seyahatinizi gerçekleştirdiniz ve yeni keşifler peşindesiniz. Belki de ‘herkes tatile gitsin, koca şehir bana kalsın’ diyerekten kalabalıktan sıyrılan şehrin boş sokaklarını arşınlıyorsunuz. Bayram tatilinin her hali ayrı güzel. Tabii bunu akıllı telefon, bilgisayar, tablet ve TV gibi teknolojik cihazlarınızla daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

  Yurt dışındayım canım!
  Eğer bu bayramda yurt dışına kaçanlardansanız, çok farklı keşiflerin peşine düşmüş olmalısınız. Ya da sıcak bir yer tercih ettiyseniz belki de denizden farklı olarak okyanusun keyfini de çıkarıyor olabilirsiniz. Ancak yurt dışına gittiniz diye sevdiklerinizle bayramlaşmayı da ihmal etmeyin. Bunun için sokakları arşınlayıp ankesörlü telefon bulmanın, arama yapmak için kart almanın modası çoktan geçti bile. Akıllı telefonunuz üzerinden hiçbir ücret ödemeden sevdiklerinizi arayabilir hatta onlarla görüntülü bile bayramlaşabilirsiniz. Nasıl mı? Öncelikle bulunduğunuz yerde bir Wi-Fi bağlantısı bulmalısınız. Şifresiz bir bağlantıysa şanslısınız ancak şifre isterse de bunu bulunduğunuz yerdeki kişilere sorarak rahatlıkla edinebilirsiniz. Eğer tüm bu işlemler tamamsa akıllı telefonunuza indirebileceğiniz Skype ya WhatsApp gibi uygulamalar üzerinden aramalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ya da Facebook Messenger üzerinden görüntülü de konuşabilirsiniz. Sevdiklerinizle bayramlaştıktan sonra artık akıllı telefonunuzu ya da fotoğraf makinenizi alıp, gördüğünüz farklı yerleri ölümsüzleştirerek arkadaşlarınızla paylaşma zamanı…

  Su çok güzel gelsenize!
  Bu uzun tatil tercihinizi Ege ya da Akdeniz sahillerinde değerlendiriyorsanız, kullanacağınız birkaç teknolojik alet ile tatilinizi daha renkli hale getirebilir ve yıllarca saklayabileceğiniz birbirinden güzel hatıralar biriktirebilirsiniz. Örneğin sualtında çekim yapabilen fotoğraf makineleri ile deniz altını şnorkelden daha berrak olarak görebilir ve bu görüntüleri fotoğraf arşivinizde saklayabilirsiniz. Suya dayanıklı ve zor doğa koşullarında kullanılabilen sualtı makinelerinin genel olarak 10 ila 15 metreye kadar dayanıklı olduğunu belirtelim. Diğer bir alternatif olarak da, kamera çözünürlüğü yüksek olan bir akıllı telefon modelini tercih ederek, tatilden döndüğünüzde bile sizi hâlâ orada hissettirecek netlikte kareler yakalayabilirsiniz. Tabii ki tatilde eğlencenin güzel olduğu kadar dinlenmenin de ayrı bir keyfi var. Bir ağaç gölgesi altında kitap okumak sizi oldukça dinlendirebilir. Bavulunuzu hazırlarken birkaç kitap arasında kararsız kalıp, son tercihinizi de e-kitaptan yana kullandıysanız, istediğiniz kitaplar arasında geçiş yaparak zihninizi dinlendirebilirsiniz. Diğer bir seçenek de tabletler. Tatildeyken tabletinizden müzik dinlemek, film izlemek ya da en sevdiğiniz dizinin yeni bölümünü seyretmek de açık havada oldukça keyifli olabilir.

  Bu bayramda evdeyim!
  Son seçenek olarak bayramı kalabalık içinde olmayıp evinizde sakin sakin geçirmeyi tercih edenlerdenseniz, bunun da ayrı bir keyfi var tabii ki. Herkesin uzaklara kaçtığı ve size de sessizliğin kaldığı bu günlerde, amatör ya da profesyonel fotoğraf makinenizi alıp, daha önce kalabalıktan sebep çekme şansı yakalayamadığınız kareleri çekebilirsiniz. Ayrıca trafiğin de rahatladığını hesaba katarak, bir navigasyon cihazı yardımıyla şehrinizde daha önce gitme fırsatı elde edemediğiniz yerleri görebilirsiniz. Eğer evde sakin bir dinlenceye kaçmak taraftarıysanız, kendinize güzel bir film keyfi yapabilirsiniz. Geniş ekranlı bir televizyon ile bu keyfinizi ikiye katlayabilir ve daha önce izleme fırsatı bulamadığınız filmleri seyredebilirsiniz. Aynı zamanda bayrama özel birbirinden renkli programları da takip edebilirsiniz. Bunların dışında PlayStation ya da Xbox gibi oyun konsollarından birine sahipseniz, iş zamanında oynamaya fırsat bulamadığınız oyunları oynayabilir ve o günlerin acısını çıkartabilirsiniz.
  Herkese iyi bayramlar.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN