SEGA’nın sonraki Sonic oyunundan ilk işaret

0

Oyun dünyasının önde gelen şirketlerinden SEGA, sonraki Sonic oyunu hakkında çok kısa ama önemli bir video paylaştı.

Konsollarda oynanabilen en iyi oyunların birçoğunda imzası bulunan SEGA’nın oyunu, Twitter’da Sonic the Hedgehog hesabı üzerinden yayınlandı. “Top Secret” (Çok Gizli) başlığı ile paylaşılan videoyu haberin devamında izleyebilirsiniz.

Videodan anlaşılacağı üzere yeni oyun Sonic Racing adını alacak. Ancak bu isimlendirme yüzde 100 net değil, SEGA, şimdilik oyunun ismiyle ilgili olarak R harfini paylaşmayı ve videoda yarış sesleri aktarmayı uygun görmüş durumda. Ayrıca 20 seneden fazla bir süre önce yayınlanan Saturn Racer adlı oyunda da bu fontun kullanıldığı belirtiliyor. Racing ihtimali her ne kadar son derece yüksek olsa da bunun bir şaşırtmaca hamlesi olabileceği de konuşuluyor.

Oyunun, Sumo’s All-Stars Racing serisinin devamı olabileceği yönünde beklentiler de yok değil.Şimdilik SEGA tarafından verilen birkaç ipucu, harf ve ses haricinde detay yok, ayrıntıların bu şekilde ‘aşama aşama’ mı verileceği, yoksa daha net bir bilgilendirme mi yapılacağı konusu da belirsiz. En nihayetinde ise SEGA yeni bir Sonic oyunu üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Merakla beklenen yapımın nihai çıkış tarihi de bir diğer soru işareti.

Oyun dünyasına dair öne çıkan detayları aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın