SEGA’dan 25’inci yıl sürprizi

0

SEGA, 25 yıl önce ilk kez Genesis konsoluyla TV ekranlarında boy göstererek joystick’leri harekete geçiren Sonic The Hedgehog 2 Classic için sürpriz bir adım attı. İşte detaylar…

Popüler oyun şirketlerinden SEGA, popüler serinin kült yapımlarından Sonic The Hedgehog 2’yu, oldukça eski bir aygıt olan Genesis konsolunda yayınlanışının 25. yılı dolayısıyla iOS ve tvOS (Apple TV) için ücretsiz yayınladı. Eğer bir iPhone, iPad, iPod touch veya Apple TV sahibiyseniz Sonic The Hedgehog 2 Classic ücretsiz olarak indirilebiliyor.

İkonik Tails karakterinin ilk kez oynanabildiği yapım olan Sonic The Hedgehog 2, aynı zamanda oyun mekanikler ve hikaye olarak önem taşıyan yapımlar arasında yer alıyor. Elbette Sonic serisinin 90’ları kasıp kavuruşunun temel taşlarından biri olduğunu da belirtmek gerek.

Özellikle SEGA konsollarının fenomen olduğu yılları anımsayan oyun severler için Sonic The Hedgehog 2 oynamak ilginç olabilir. Dosya boyutunun 100 MB olduğunu hatırlatalım.

TV ekranlarındaki o ünlü oyunun mobil versiyonu, bazı farklılıklar da taşımıyor değil. Örneğin oynanan bölümler kaydedilebiliyor ve multiplayer özelliği de mevcut. Tek sorun ücretsiz olarak gelmesine karşın mobil reklamların karşınıza çıkıyor olması, diğer taraftan ücretli olarak satın alınarak reklamsız oyun deneyimi söz konusu olabiliyor.

Oyun dünyasına dair öne çıkan haberleri aktarmaya devam edceceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın