SEGA ile Microsoft’tan heyecan yaratan iş birliği kararı

0

SEGA, basın açıklamasında Microsoft ile yapılan iş birliğinin kendilerinin uzun vadeli stratejilerinde önemli bir rol oynayacağını kaydetti.

SEGA ve Microsoft, yeni nesil konsollar için iş birliği anlaşmasına varıldığını açıkladı. Öncü iki şirket, oyun geliştirme süreçlerini ileri boyutlara taşımayı amaçlıyor. İkonik yapımların ardındaki SEGA ile Xbox platformunun arkasındaki Microsoft, bulut hizmeti Azure’da yeni nesil oyunlar geliştirme esasıyla birlikte çalışacaklar. Azure üzerindeki oyunların küresel ölçekte ses getirecek, iddialı yapımlar olması sürpriz olmayacak. En azından beklentiler bu yönde.

SEGA, basın açıklamasında Microsoft ile yapılan iş birliğinin kendilerinin uzun vadeli stratejilerinde önemli bir rol oynayacağını kaydetti. Şirketin bahsettiği uzun vadeli stratejiyse ‘Super Game’ olarak adlandırılan bir proje. SEGA’nın henüz detayları bilinmeyen bu projesi, ilk bilgilere göre ‘yenilikçi’ oyunların geliştirilmesini sağlayacak. Şirket, bu projeyle tüm dünyaya, çevrimiçi ortama ve topluluğa odaklanacak.

Bu arada söz konusu adım, tam da Microsoft’un SEGA’yı bünyesine katmayı planladığı yönündeki spekülasyonların üzerine geldi. Böylelikle iddiaların gerçekleşme olasılığı büyük oranda sıfırlanırken akıllara acaba görüşmelerin ardından mı böyle bir stratejik ortaklık kararı çıktı sorusu geldi. En nihayetinde SEGA ve Microsoft, oyun meraklılarının beklentilerine yanıt verecek çarpıcı oyunlar sunmaya aday bir birlikteliğe adım attı. Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın