Şeffaf OLED ekran sistemine dayanan otomatik kapılar!

0

LG, şeffaf OLED ekranlı otomatik kapılar üzerinde çalışıyor. LG, İsveçli üretici Assa Abloy Entrance Systems ile şeffaf OLED ekranlara sahip otomatik kapılar geliştirmek için ortaklık kurduğunu duyurdu. Kapılar işletmelerde kullanılacak ve LG bu ekranların, müşterileri karşılayabileceklerini, çalışanlarla iletişim kurabileceklerini veya reklam gösterebileceklerini söylüyor.

LG’den şeffaf OLED ekranlı otomatik kapılar

Teknoloji günden güne gelişiyor haliyle yeni teknoloji ile çok farklı fikirler ortaya çıkıyor. LG de televizyon tarafındaki ekran tecrübesini yeni bir şekilde ”şeffaf ekranlı OLED ekranlı otomatik kapılar” tarafında göstermeyi hedefliyor. OLED ekranları daha çok akıllı telefon ve saatlerde görüyoruz. Bu noktada daha iyi bir ekran deneyimi sunan bu ekran teknolojisi, insanların sıklıkla kullandığı AVM gibi yerlerde kullanılacak gibi görünüyor.

LG bir süredir şeffaf ekranlarını zaten sergiliyor ve geçen yılın başlarında bir dizi şeffaf panel üstünde çalıştığını duyurmuştu. Şimdi ise ilk gerçek kullanım alanlarını göreceğiz.

seffaf OLED ekranlı otomatik kapılar

Şeffaf OLED ekran kullanan bir otomatik kapı sistemi geliştirilmesi gerçekten önemli zira LG, uzun zamandır da bu teknolojiyi geliştiriyor. Söz konusu şeffaf OLED ekranlı kapıların ilk etapta tahmin edebileceğiniz üzere reklam göstermek üzere kullanılacağı tahmin ediliyor. Bu ekran teknolojisinin geliştirilmesi ise yalnızca LG’ye özgü değil aynı zamanda ekran tarafında önemli buluşlara imza atan Samsung da dirsek çürütüyor.

Cevap bırakın