SEAT’tan ‘süper-teknolojik’ elektrikli scooter

0

Otomobil devlerinden SEAT, elektrikli kişisel ulaşım pazarına da yelken açıyor…

SEAT tarafından üretilen elektrikli motosiklet ve elektrikli scooter ile ilgili ayrıntılar geçtiğimiz hafta paylaşılmıştı. Kırmızıyla siyahın muhteşem âhengi çerçevesinde tasarlanan modellere geçmeden önce e-Scooter elektrikli motosiklet modeline bakalım…

İki kişilik göz alıcı tasarımıyla bu motosiklet, 11 kW (14,7 beygir) gücünde bir motora sahip ve 240 Nm tork üretimi yapabiliyor.

0’dan 50 km/s hıza 3,8 saniyede ulaşabilen model, söylentilere göre 100 km/s hıza varabiliyor.

Tek şarj ile 115 km mesafe katedebilen e-Scooter, teknik anlamda çok da iddialı sayılmaz fakat şık tasarımıyla göz doldurduğu kesin.

SEAT elektrikli scooter ise e-KickScooter diye biliniyor. Firmanın bu modeli de son derece çarpıcı bir tasarıma sahip. Daha önce de benzer deneyimleri bulunan firma, önceki e-KickScooter’ın öğrettikleriyle yeni modeli çok daha iyi duruma getirmiş.

Yapısında 551 Wh pil bulunduran scooter, böylece sizi 65 km’lik mesafeye taşıyabiliyor. Bu özelliğiyle tüm dikkatleri üzerine çeken model, bağımsız fren sistemi ve gece kullanımı için LED aydınlatmalar da barındırıyor.

Ne yazık ki modellerin fiyatı şu an için belli değil. Yalnızca üretimine 2020’de başlanacağı bildiriliyor.

Pekçok bölgede resmi olarak piyasaya sürüleceği tahmin edilen modellerin hangi ülkelerde satışa sunulacağı da netlik kazanmadı. Temennimiz Türkiye’nin de bu ülkeler listesinde olması…

Cevap bırakın