Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  TeknolojiSchneider Electric, 3. Çeyrek’te dönemde küresel gelirlerin artırdı

  Schneider Electric, 3. Çeyrek’te dönemde küresel gelirlerin artırdı

  Schneider Electric, 2023 yılının ilk 9 ayında 26.4 milyar Euro gelir sağladı.

  Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümüne liderlik eden Schneider Electric, stratejik büyüme hedefleri doğrultusunda güçlü performansını sürdürüyor. Yılın 3. çeyrek döneminde şirket gelirleri %12 organik artışla 8.8 milyar euro olarak gerçekleşti.

  Şirketin Enerji Yönetimi iş kolu, çift haneli organik olarak büyüme kaydederken, Endüstriyel Otomasyonda tek haneli organik büyüme sağlandı. Schneider Electric’in öncü yazılım şirketi AVEVA’da güçlü (ARR) Yıllık Sürekli Gelir büyümesi elde ederken, Servislerde de çift haneli organik büyüme kaydedildi.

  Schneider Electric, 3. çeyrekte %35’lik gelir artışı ile en güçlü büyümeye Kuzey Amerika’da imza attı. Orta Doğu ve Afrika bölgesinde de çift haneli büyüme sağlandı. Bölgedeki gelişimde Türkiye, enerji yönetimi ve endüstriyel otomasyon alanında güçlü bir yatırımcı olmayı sürdürüyor.

  Şirket bu gelişimi sürdürerek 2023 Düzeltilmiş FAVÖK büyümesinin organik bazda %18 ile %23 arasında gerçekleşmesini hedefliyor

  Yıl sonu hedeflerine doğru başarıyla ilerlediklerini belirten Schneider Electric CEO’su Peter Herweck; “Stratejik önceliklendirme ve uygulama sayesinde 3. çeyrekte +%12 organik artışla güçlü bir gelir büyümesi elde ettik. Yapay zekanın da etkisiyle Veri Merkezleri ve enerji dönüşümüne yönelik yatırımlar başta olmak üzere tüm segmentler ve coğrafyalarda ürün ve hizmetlerimize artan bir talep var. Bu durum, otomasyona olan ilginin azalmasına rağmen, 3. çeyrekte Grup varlıklarının daha da artmasını sağladı. Yazılım, servis ve sistem ürünlerimiz, müşterilerimizin elektrifikasyon, dijitalleşme ve karbonsuzlaştırma yolculuğuna hizmet etmeyi sürdürüyor. Bu alandaki esnek ve yenilikçi çözümlerimiz güçlü bir büyüme kaydetmeye devam ediyor. Bu gelişmelerle yılın 3. çeyreğinde süren güçlü büyümemiz, 2023 yılı finansal hedeflerimizi başarıyla gerçekleştireceğimizin de önemli bir göstergesi” dedi.

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN