SAS net 0 karbon emisyonunu hedefliyor

0

SAS, 2050 yılında net sıfır karbon emisyonuna ulaşmayı taahhüt ediyor…

SAS, sürdürülebilir iş yeri uygulamaları ve analitik gücüyle iş odaklı kararları yönlendirmeye yardımcı olarak sosyal inovasyona öncelik veriyor. SAS, sürdürülebilir bir gelişim, inovasyon için 2050 yılına kadar net sıfır karbon emisyonuna ulaşmayı taahhüt ederek iklim ve çevre stratejisi çerçevesindeki hedeflerini güncelledi. Böylece SAS, küresel sıcaklık artışını 1,5 santigrat dereceyle sınırlandırarak iklim değişikliğinin yıkıcı etkilerinden korunmayı hedefleyen ve iş planlarını bu hedefle uyumlu hale getiren dünyanın önde gelen şirketleri arasında yer aldı.

SAS’ın ekonomik, sosyal ve çevresel sorunları ele almak için onlarca yıldır kurumsal sosyal sorumluluk ve inovasyonu yazılımlarıyla birleştirdiğini ifade eden SAS CEO’su Jim Goodnight, “Hepimiz COVID-19 salgını sırasında yeni normale uyum sağlamaya çalışırken SAS değerlerinden ödün vermiyor. İnsanları, çevremizi önemsiyor, bu doğrultuda planlarımızı, projelerimizi devam ettiriyoruz. Daha iyi, daha güvenli bir dünya ve sürdürülebilir bir gelecek için ekibimizle ve müşterilerimizle birlikte çalışıyoruz” dedi.

Çevresel girişimler

SAS, çevre dostu çalışma ortamlarının oluşturulmasına öncelik vererek sürdürülebilir bir iş modelini ve çalışanların yaratıcılığını teşvik ediyor. SAS’ta sıfır karbona giden yol araştırmaya sürekli yatırım yapmaktan, yüksek verimliliğe sahip yapay zekâ destekli enerji teknolojilerinden, akıllı sensörlerden, yenilenebilir enerjiden, elektrikli araçlardan ve en iyi Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik (LEED) uygulamalarından geçiyor. SAS ayrıca karbon ayak izini azaltmaya ve daha sürdürülebilir çalışma yollarını keşfetmeye yardımcı olan ileri analitik uygulamaları da sunuyor.

Cevap bırakın