Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiŞarjı 5 gün giden akıllı telefon ile tanışın

  Şarjı 5 gün giden akıllı telefon ile tanışın

  1427334135Akıllı telefon pazarında rekabet yüksek seviyede. Şirketlerin güçlü donanım özellikleri ve ‘daha ince’ tasarım gibi bir dizi konuda birbirleri ile kıyasıya yarışlarına tanıklık ediliyor. Üreticilerin ilginç yenilikleri de zaman zaman ortaya çıkabiliyor. İşte bunlardan biri de akıllı telefona iki adet batarya yerleştirerek ilginç bir konfigürasyon yapısı sunan Innos oldu.

  Çin menşeili Innos’un D6000 model koduna sahip akıllı telefonunda iki adet pil ile toplamda 6000mAh’lık bir kapasite söz konusu. Android işletim sistemine sahip Innos D6000, şarj dayanıkılığı ile adından söz ettireceğe benziyor. Modelin, şarj dayanıklılığı konusunda en az 3 günü kesinlikle tamamladığı belirtildi. Hatta şirketin iddiasına göre şarjı 5 güne kadar dayanıyor.

  Innos-D6000_2Akıllı telefon sektöründe bir ilk olan bu özellik, cihazın oldukça düşük fiyat etiketi ile bir arada ele alındığında ise daha da çarpıcı bir hal alıyor. Çift pilli Innos D6000’ın satışlarına 290 dolar fiyat etiketi ile başlandı. İlk etapta Çin’de satışlarına başlanan cihazın diğer ülkelerde de satışa sunulması bekleniyor.

  188 gram ağırlığındaki modelin kalınlığı ise yaklaşık 1.2 cm. 5.2 inç ekrana sahip, Snapdragon 615 işlemci, LTE desteği, 3 GB RAM ve 32 GB dahili hafıza ise öne çıkan diğer donanım özellikleri. Cihazın 16 megapiksel arka/5 megapiksel ön kameraya sahip olduğunu da belirtelim. Önyüklü işletim sistemi sürümü de Android 5.0 Lollipop.

  Akıllı telefon dünyasında ses getiren bu modelin nasıl bir ilgiyle karşılanacağı ise merakla bekleniyor. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN