Şarj girişi bulunmayan Meizu Zero tanıtıldı

0

Meizu Zero, inovatif olduğu kadar ‘farklı’ bir üst segment akıllı telefon. Neden mi? İşte yanıtı…

Çin’in yükselişteki mobil cihaz üreticilerinden Meizu, Zero yani ‘sıfır’ anlamına gelen ismiyle yeni bir model duyurdu. Bu model ismi son derece anlamlı, çünkü cihazdaki giriş sayısı sıfır.

Meizu Zero, fiziksel herhangi bir tuşa sahip olmadığı gibi şarj girişi de bulundurmuyor. Peki nasıl şarj ediliyor sorusunun yanıtı ise kablosuz şarj cihazı. Kutu içeriğinde 18W kablosuz şarj cihazıyla gelen Meizu Zero, inovatif bir kullanıcı deneyimi vaat ediyor.

Ses açıp-kapama, güç fonksiyonları da cihazın yan kısmındaki basınç algılamalı sistem sayesinde işlev sağlıyor. Söz konusu konsept daha önce HTC U12+’da görülmüştü.

eSIM teknolojisi ile SIM kart yuvasının da bulunmadığı Android işletim sistemine sahip akıllı telefon, böylelikle su geçirmezlik konusunda rakiplerine göre daha iddialı bir form kazanıyor. IP68 sertifikası sunan akıllı telefonun suya ve toza dayanıklılıkta verimliliğinin daha iyi olabileceği belirtiliyor.

Çift arka kameraya sahip…

Öte yandan Meizu Zero özellikleri yönünden de dikkate değer. Cihazda 5.99 inçlik ekran, Snapdragon 845 işlemci, 12 MP + 20 MP çift arka kamera özellikleri mevcut. RAM, pil kapasitesi, depolama alanı ve fiyatı hakkında ise henüz resmi bilgiler aktarılmış değil. Siyah ve beyaz olmak üzere iki renk alternatifi ile satışlarına başlanacağını da belirtelim.

Cevap bırakın