Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  KadınŞarj gerektirmeyen akıllı saat Element 1

  Şarj gerektirmeyen akıllı saat Element 1

  5463-899b75a1131b7a3c4c14cd3acb4ac9ee

  Element 1 adlı akıllı saat, dünya üzerindeki şarj gerektirmeyen ilk akıllı saat olabilir. Kinetik enerji ile çalışan bu oldukça ‘doğa dostu’ aygıt, şu anda IndieGoGo üzerinden bağış toplayarak üretimi için gerekli desteğe kavuştu.

  Klasik saatlerdeki kinetik enerji mekanizmalarına benzer bir şekilde ihtiyaç duyduğu enerjiyi üretebilen Element 1, adeta modern teknoloji ile gelenekseli buluşturuyor. Aynı zamanda klasik severlere de yoğun bir şekilde hitap ediyor…

  Akıllı saatin enerji tarafındaki inovatif çözümü dikkate değer. Ancak diğer özellikleri de diğer birçok akıllı saatten hiç de aşağı kalır seviyede değil. Element 1, dairesel bir tasarımla geliyor. Akıllı saat bildirimlerinin yanı sıra gelen arama uyarıları ve bazı sağlık temelindeki teknolojilere de sahip.

  Modelde adım sayar, aktivite ve egzersiz takibi için kronometre, konum ve kalp atışı bilgileri de kullanıcısına sunuluyor.

  Ekran Resmi 2015-07-15 17.25.12

  2 GB dahili depolama alanına sahip akıllı saatin 1.33 inçlik ekranı 240 x 240 çözünürlük değeri sunuyor. Bluetooth üzerinden senkronizsyon sağlayan aygıtın üç önemli işletm sistemi; iOS, Android ve Windows Phone desteği de mevcut.

  Ahşap bir kutu ile satılacağı bildirilen aygıtın oldukça ‘yeşil’ bir teknoloji örneği olduğu görülüyor. Aralık ayında satışlarına başlanacağı belirtilen Element 1’in fiyatı ise 99 Amerikan Doları olarak açıklandı.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN