SAP ve Samsung’tan bellek araştırmaları konusunda iş birliği

0

1476861561_samsung_sap_g__rsel

Avrupa’nın en büyük yazılım şirketi SAP ile Güney Kore merkezli önde gelen tüketici elektroniği şirketlerinden Samsung, yeni nesil bellek teknolojisinde kullanılacak bellek çözümleri için birlikte kurdukları araştırma merkezinin açılışını gerçekleştirdi.

Güney Kore’deki Samsung Hwaseong yerleşkesindeki açılış törenine Samsung Electronics’in Bellek Birimi Başkanı Dr. Young-Hyun Jun ile SAP Asya Pasifik Japonya Başkanı Adaire Fox-Martin katıldı.

İki şirket arasındaki ortaklığın geliştirilmesi kapsamında kurulduğu bildirilen araştırma merkezinde, daha yüksek hızda veri işleme ve veri üzerinde kapsamlı analizler temelinde bellek teknolojisinin ileri seviyeye taşınması hedefleniyor. Yeni nesil DRAM için en gelişmiş araştırmayı yürüterek, bunların ticarileştirilmesi üzerinde birlikte çalışacak olan iki şirket, küresel pazarda ileri düzeyde müşteri çözümleri sunmayı amaçlıyor.

Araştırma merkezinde Samsung bellek çözümleri ile SAP HANA platformunun test uygulamaları buluşturulacağı kaydedilirken, teknik servis hizmetiyle küresel müşterilere optimize iç bellek çözümlerinin de sunulacağınin altı çiziliyor.

Merkezdeki sunucu sisteminde kullanılan 24 TB iç bellek platformu, Samsung’un 20 nanometrelik işleme devresiyle tasarlanan 128 GB DDR4 3DS (üç boyutlu yığılmış) DRAM modüllerine dayanıyor. Şirketler önümüzdeki yıl sistemin genel performansını ve güç verimini geliştirmek için 10 nm sınıfı 256 GB 3DS DRAM modülleri uygulamayı planlıyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın