Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımSanDisk Wi-Fi özellikli flash belleğini duyurdu

  SanDisk Wi-Fi özellikli flash belleğini duyurdu

  USB portu sayısı dizüstü bilgisayarların en çok dikkate alınan özelliklerinden. Hatta USB 3.0 portu sayısının yüksek olması artı puanlardan biri olarak kabul edilir. Bu portlar için geliştirilen aygıtlardan biri de bilindiği üzere USB sürücüler. Mobil haldeki dosyalara bilgisayarlara takıldıkları anda erişim için tercih edilen bu aygıtların kullanım metotu ise basittir; USB portuna takılırlar ve birkaç saniye içinde ilgili depolama ünitesi bilgisayarda görünür…

  Yukarıda bahsedilen fiziksel kullanım hamlelerine gereksinim bırakmayan çözümler de bu noktada gündeme gelebiliyor. Örneğin depolama alanında dünyanın önde gelen üreticilerinden SanDisk’in Connect Wireless Stick adlı aygıtı, kablosuz olarak bağlantıya ve dolayısıyla içerisindeki dosyalara erişimi mümkün kılıyor.

  Ekran_Resmi_2015-07-17_23_55_34USB portsuz MacBook için de ideal

  USB portu olmayan 12 inçlik MacBook gibi bilgisayar modelleri için oldukça inovatif bir çözüm sunan SanDisk Connect Wireless Stick’in birden fazla bilgisayardan tek bir USB cihazına erişim ihtiyacına da çözüm getirdiği görülüyor.

  Fiyat aralığı

  Kablosuz olarak veri transferi ve bağlantısı sağlayan modelin ABD için açıklanan fiyatları ise 30-100 dolar aralığında. 16 GB’tan başlayan giriş seviye model 30 dolar fiyat etiketi ile gelirlen 128 GB’lık tepe model 100 dolara teknoloji raflarında yer alıyor. Ürün, 4 farklı depolama kapasitesi opsiyonu ile geliyor.

  Şarj ve uyumluluk

  Üründe şarj için akıllı cihaz ya da bilgisayarlardaki USB girişleri kullanılıyor. Tek şarjla 4,5 saat dayanıklılık sunan yeni SanDisk modelinde PC ve Mac uyumluluğunun yanı sıra Android ve iOS cihazlarla da çalışabilme imkanı sunuluyor. Bu sayede akıllı cihazlar için de harici bir depolama unsuru vazifesi görülmüş oluyor. Ürünün Türkiye’de de satışa çıkması bekleniyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN