PlayStation 5, sanal gerçeklik oyunlarına çağ atlatacak

0

Gün geçtikçe oyuncuların hayatında daha çok önem kazanan sanal gerçeklik oyunları, sanal gerçeklik gözlüğü ve uygun bir konsol ile gayet keyifli anlar yaşatabiliyor. Ayrıca PlayStation VR kulaklığının PlayStation 5 ile uyumlu olacağını belirten proje yöneticisi Mark Cerny, PSVR 2 donanımı hakkında sessiz kalıyor.

Sanal gerçeklik oyunları

Sanal gerçeklik oyunları PlayStation 5 ile çağ atlayacak

PlayStation 5’in çıkışı ile beraber piyasaya sürülmesi beklenen PlayStation Virtual Reality 2 donanımı için sabırsızlanan oyuncuların sayısı bir hayli fazla. Sony tarafından alınan bir patent, yeni bir sanal gerçeklik sisteminin üretim aşamasında olduğunu doğruluyor.

Gün yüzüne çıkarılan patent, bir adet stereo kamera ile üzerinde bir adet başlık bulunan ekranın küre şeklindeki bir cihaza bağlandığını gösteriyor. Buna ek olarak aşağıdaki görsellerde kamera ile ekranın birbirleri ile etkileşim kurmasına izin veren bir mekanizmanın varlığı dikkat çekiyor.

sanal gerçeklik oyunları

Çok oyunculu sanal gerçeklik oyunlarının yayılmasını sağlayacak olan bu mekanizma, oyuncuların oyun seçimlerinde dikkat ettiği kriterleri çok büyük bir oranda değiştirecek. Henüz detayları belli olmayan cihazda kontrol ünitesi ile beraber 7 adet bileşen bulunuyor. Bu bileşenler sırası ile şöyle:

  • Depolama birimi
  • Hareket sensörü
  • Mikrofon
  • İletişim kontrol birimi
  • Ekran paneli
  • Kulaklık

PlayStation 5

Ekim 2020 – Aralık 2020 dönemi arasında piyasaya sürülecek olan PlayStation 5, şimdiden kendi pazar payını artıracak olan özelliklere sahip. Peki patent görüntüleri için neler düşünüyorsunuz? Bu cihaz yepyeni bir çağın habercisi mi?

Cevap bırakın