Sanal gerçeklik odaklı Mali D77 yolda

0

Sanal gerçekliğe odaklanan Mali D77 ekran sürücüsü önemli yenilikler ile geliyor! İşte detaylar…

Donanım üreticisi ARM, standart ekran teknolojilerinin son zamanlarda yeterli gelmemesi nedenli ile tamamen sanal gerçekliğe odaklanan bir ekran sürücüsü üzerinde çalıştığını duyurdu. Mali D77 olarak adlandırılan ekran sürücüsü ile ilgili detaylar heyecan verici…

Sanal gerçeklik her ne kadar yaygın bir konuma gelmese de belirli bir kesme hitap etmeye başladığını söylemek mümkün. Hal böyle olunca standart ekranların yetersiz kaldığını gören ARM, ilgisini tamamen Mali D77olarak isimlendirmiş olduğu sanal gerçeklik odaklı ekran sürücüsüne vermiş durumda. Mali D77 birtakım önemli yenilikler ile geliyor ve bunlardan en önemlisi yonga setlerindeki grafik birimine bağlı kalmaması şeklinde ifade ediliyor.

Mali D77 ekran sürücüsü, grafik biriminden bağımsız olarak kendi içerisinde birtakım hesaplamalar geliştiriyor ve böylece bilinenin aksine daha kaliteli görüntülerin ön plana çıkmasına imkan tanıyor.

Mali D77 ile Daha Kaliteli Görüntü…

Mali D77 ekran sürücüsü yonga setlerinde bulunan grafik biriminden bağımsız olarak çalıştığı için daha kaliteli görüntüler elde ediliyor. Bunun nedeni grafik biriminin işlediği kareleri artık Mali D77 ekran sürücüsü işliyor ve bu şekilde grafik birimi üzerindeki yük azaltılarak performans artışı sağlanıyor. Ayrıca hareketlerin görüntüye aktarılması sırasında yaşanan muhtemel gecikmeler de bu yöntemle engellenmiş oluyor.

Cevap bırakın