Sanal gerçeklik gözlükleri

Sanal gerçeklik çok farklı bir deneyim. Bu deneyimi yaşamak için sanal gerçeklik gözlüğüne ihtiyacınız var. Bu yazıda, MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan tüm sanal gerçeklik gözlük modelleri hakkında size bilgi vermeye çalışacağım.

Sanal Gerçeklik Gözlüğü

SAMSUNG Gear VR R324 Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Sanal gerçeklik gözlüğü denince, piyasada ilk aklan gelen ürün Amerikalı sanal gerçeklik teknoloji şirketi Oculus tarafından desteklenen Samsung’un Gear VR R324 model adlı ürünüdür.

Samsung’un Gear VR’ı kullanmaya başlamak ve sanal gerçeklik dünyasına adım atmak çok kolay. Bunun için Galaxy akıllı telefonunuzu Micro USB veya USB Type-C bağlantısıyla Gear VR’ınıza bağlamanız yeterli.

Gear VR, büyük lensleriyle 101° geniş görüş açısı sağlayan, yerleşik jiroskop sensörü ve ivmeölçer sayesinde kesintisiz ve hassas baş hareketi izleme imkânı ile üstün bir sanal gerçeklik deneyimini yaşatan bir ürün.

700’den fazla uygulama ile Gear VR ile oyundan, sanal seyahate kadar çok farklı yelpazede alanlara yolculuk yapabilirsiniz. Gear VR’ın kumandasını bir uzaktan kumanda gibi kullanabilir ve savaşları kazanmak için tetikli bir ‘gamepad’ olarak yararlanabilirsiniz.

Sanal Gerçeklik Gözlüğü

CELLULAR LINE VR Visor Sanal Gerçeklik Gözlüğü

MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim ikinci sanal gerçeklik gözlüğü, CELLULAR LINE VR Visor adlı ürün. Akıllı telefonunuzla birlikte kullanmaya başlayabileceğiniz ürün, bu amaçla tüm gerekli tüm bağlantı yuvalarını sunuyor.

Telefonunuzla birlikte bir kulaklığı da ürünle eşleştirerek, kısa sürede sanal bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Ürünle birlikte Apple ve Google’ın uygulama mağazalarında halen mevcut olan 100 VR oyunu oynayabilirsiniz.

CELLULAR LINE VR Visor, kendi fiziksel özelliklerinize göre ayarlanabilir bir yapı sunuyor. Bu sayede en iyi görüş için göz bebeği mesafenizi ayarlayabilir ve tam bir netlik için odak mesafesini düzenleyebilirsiniz.

Ürünün uzun süre kullanımlarda yüzünüzü acıtmaması için yumuşak lastik dolgu ile geldiğini ve bu sayede büyük bir konfor sunduğunu üretici firma özellikle belirtiyor.

Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Trust URBAN Exora Kulaklıklı Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Önereceğim üçüncü sanal gerçeklik gözlüğü ise, Trust URBAN Exora. Dahili kulaklıkla birlikte gelen Trust URBAN Exora, akıllı telefonunuzu bağladıktan sonra sanal gerçeklik deneyimi yaşamanıza hazır hale geliyor.

6,2 inçe kadar tüm akıllı telefonları destekleyen ürünle, 3D gerçeklikte, sürükleyici VR oyunlarının, filmlerin ve videoların tadını çıkarabilir, YouTube ve diğer sağlayıcılarının içeriklerini 3D ve 360° olarak seyredebilirsiniz.

120 derece görüş alanı sunan Trust URBAN Exora kulaklıklı sanal gerçeklik gözlüğü ile, Apple App Store ve Google Play Store uygulama marketlerinde sunulan sürükleyici VR oyunları oynayabilirsiniz.

Ayarlanabilir kafa bandı, göz bebeği mesafesi ve odak mesafesi, konforlu yumuşak lastik dolgu ile telefonunuzun tüm kablo bağlantıları için USB ve şarj yuvaları ürünün artılarından.

Sanal Gerçeklik Gözlüğü

URBAN REVOLT 21562 Pixi Katlanır VR

Listeme aldığım son ürün ise, katlanabilir bir sanal gerçeklik gözlüğü olan URBAN REVOLT 21562 Pixi. ürün, 4.7 ila 6 inç arasındaki ekran boyutuna sahip tüm akıllı telefonları destekliyor.

Kolayca her yere taşıyabileceğiniz ürüne, akıllı telefonunuza bağlayarak şaşırtıcı 3D gerçeklikte, sürükleyici VR oyunlarının, filmlerin ve videoların tadını çıkarabilirsiniz.

Ürünle, Apple ve Google mağazasında mevcut bulunan 100’den fazla VR oyunu oynayabilir, 3D ve 360° olarak  video izleyebilir, dünyanın her yerine hatta uzaya kadar sanal sehayatlere yelken açabilirsiniz.

Ayarlanabilir göz bebeği mesafesi ve odak mesafesi seçeneği sunan ürün, akıllı telefonunuza tam erişim sağlıyor. Bu sayede, gözlüğü kullanırken telefonunuzu kontrol edebilir, hatta şarj edebilirsiniz.

Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

Bu yazıda size,  sanal gerçeklik gözlükleri hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştım. MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan tüm sanal gerçeklik gözlük modellerini buradan görebilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.


MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

Yoruma kapalı.