Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürSanal gerçeklik gözlüğü evlilik teklifi için kullanıldı

  Sanal gerçeklik gözlüğü evlilik teklifi için kullanıldı

  htc-vive

  Tayvanlı teknoloji şirketi HTC ile video oyunu geliştiricisi ve video oyunu yayımcısı Valve’ın birlikte geliştirdiği ve 2016 yılında son kullanıcı versiyonunun satışlarına başlanması beklenen sanal gerçeklik gözlüğü HTC Vive oldukça mutlu bir anın baş aktörü oldu. Bu teknoloji dolu aygıt, bir evlilik teklifi için kullanıldı. Nasıl mı?

  Projede çalışan isimlerden Chandler Murch, kız arkadaşı Kelly Tortorice’e (şu anda nişanlısı) yaratıcı bir sürpriz hazırladı. Onu, çalıştığı yere getirdi ve sonrasında ondan prototip halindeki HTC Vive’ı takmasını istedi.

  Taktığı anda karşısında bir nişan yüzüğü gören Tortorice, sanal gerçeklik gözlüğünü çıkardığında erkek arkadaşının yerde diz çökmüş şekilde ona ‘gerçek’ bir nişan yüzüğü uzattığını gördü. Bu ilginç evlilik teklifine, ELBETTE SENİNLE EVLENİRİM! şeklinde yanıt verdi.

  htc-vive

  ‘Böylesine komik ve eğlenceli bir sürpriz için teşekkür ederim, seni seviyorum ve seninle evlenmek için sabırsızlanıyorum’ diyen Tortorice, unutulmaz bir evlilik teklifi almış oldu. Dünya çapında haber olan yeni nişanlı çiftin evlilik merasimleri de merakla beklenmeye başlandı bile.

  Öte yandan bu gelişme, sanal gerçeklik gözlüğü kullanılarak gerçekleştirilen ilk evlilik teklifi değil. Bu yılın başladında da Google Cardboard, yine yaratıcı ve romantik bir evlenme teklifinde kullanılmıştı. Sanal gerçeklik aygıtları sadece oyun ya da benzeri alanlarda değil insan hayal gücünün erişebildiği her detayda, çeşitli konularda sahne almaya devam edecek gibi görünüyor. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN