Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürSanal gerçekliğe özel duvar kağıtları ile tanışın

  Sanal gerçekliğe özel duvar kağıtları ile tanışın

  sanal-gerceklik-duvar-kagitlari

  Bilgisayar ekranlarında arka plan görseli önemlidir, ayrı bir motivasyon ya da canlılık unsuru katar. Hobilerle ilgili objeleri karşınızda görmek de ilginç olacaktır. Akıllı telefon, tablet, akıllı saat hemen her ‘ekranlı’ aygıtın arka planlarla ya da duvar kağıtları ile birlikte kullanıcısını karşıladığı görülüyor. Bunun benzeri, sanal gerçeklik aygıtlarında da söz konusu…

  HTC’nin Mayıs ayında satışlarına başlanması beklenen sanal gerçeklik seti ile ilgili yeni bir video yayınlandı. HTC Vive adlı üründe, arka planın diğer tüm cihazlardakinden farklı olduğun net. Çünkü adeta sanal bir ortamda gibisiniz.

  Örneğin kendinizi bir stadyumun içerisinde ya da Star Trek’in güvertesinde buluyorsunuz. Bu sanal deneyime dair detayları haberin devamındaki videoda görebilirsiniz. Başlangıç kısmı kısa bir belirsizlik havası sunsa da hemen ardından HTC Vive’ın birbirinden çarpıcı arka planları ile tanışıyorsunuz. İyi seyirler…

  [vsw id=”ENOeIakC90E” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

  HTC Vive’da 360 derece fotoğrafların kullanımı mümkün olacak. Çekilmiş veya internetten edinilmiş görseller de arka plan olarak işlev görebilecek. Bu konuda oyunlar, doğa, sinema, vb ortamlardan sayısız arka planın kullanımının mümkün olduğu da aşikar.

  Sanal gerçeklik alanında 2016 yılı önemli. İlk tüketici elektroniği ürünleri potansiyel kullanıcılarla buluşuyor. Samsung Gear VR, Facebook’un Oculus Rift’i, Sony, HTC gibi öncü markaların modelleri teknoloji raflarındaki yerini alıyor.

  Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN