Sanal asistanlardan Oscar tahminleri

0

160119125640-oscars-tease-full-169

89. Akademi ödülleri Pazar günü sahiplerini bulacak. İlgili olan olmayan herkesin bir şekilde dikkatini çekmeye başaran Oscar ödüllerine Google Assistant ve Amazon’un Alexa’sı da kayıtsız kalamadı.

Google Asistant’a Oscar’da en iyi film ödülünü kimin kazanacağını sorduğunuzda Arrival cevabını alıyorsunuz. Üstelik bu cevaplar tek kelimelik karşılıklar olarak da gelmiyor. Mesela, Google Asistant Arrival’daki uzaylıları çok sevmiş.

Alexa‘nın en iyi film kategorisindeki tercihi ise La La Land, ancak Moonlight’ı da sevdiğini söylemeden geçmiyor. Kendisinin verdiği cevaplarda Google Asistant’a göre biraz daha çekingen olduğunu söyleyebiliriz.

Google Asistant’ın en iyi erkek oyuncu dalındaki favorisi Denzel Washington. Alexa ise yine kesin ifadelerden kaçınıyor. Bu soru Alexa’ya sorulduğunda verdiği cevap tam olarak şöyle:

“Normalde böyle yapmam ama bana soracak olursan en iyi erkek oyuncu dalı yazı tura gibi; yazı Fences’dan Denzel Washington, tura Manchester by The Sea’den Casey Affleck. Birbirlerine çok yakınlar.”

İkilinin en iyi kadın oyuncu dallarındaki favorilerine gelecek olursak, Google Asistant Ruth Negga’yı seçerken Alexa Emma Stone’u seçiyor. Alexa verdiği cevapta “Emma Stone eğer lip-sync battle yapmakla meşgul değilse Oscar’ı evine götürebilir” tarzı bir espri de yapıyor.

Google Asistant yardımcı oyuncular, en iyi kostüm dizaynı gibi daha az bilinen kategorilere dair de fikrini belirtirken Alexa bunu yapamıyor. Hatta Google Asistant size Oscar’a yönelik bir takım ek bilgiler de veriyor.

Her halükarda ikilinin verdiği detaylı cevaplar günümüzde yapay zekanın geldiği noktayı gözler önüne seriyor.

Cevap bırakın