Samsung’un yeni işlemcisi hakkındaki en yeni detaylar

0

Exynos 1000 enerji verimliliğine mi odaklanıyor? İşte Samsung’un yeni işlemcisi hakkındaki en yeni sızıntılar…

Samsung’un gelecek nesil üst segment akıllı telefonları, yani “Galaxy S” serisine güç vermesi beklenen Exynos 1000 işlemcileri ile ilgili yeni dedikodular ortaya çıkmaya başladı. Son bilgilere göre Samsung’un geliştirmeye devam ettiği yeni Exynos 1000 işlemcileri, Snapdragon 875 ile rakip olamayacak. Performans konusunda Snapdragon’un gerisinde kalacağı konuşulan işlemcinin hedefinde bambaşka bir odak noktası var: Enerji verimliliği…

Samsung akıllı telefon pazarında oldukça önemli bir paya sahip ve sayısız modeli farklı üreticilere ait işlemcilerle destekliyor. Güney Kore’li üreticinin amiral gemisi segmentinde yer alan “S” modelleri her ne kadar bazı ülkelerde Qualcomm Snapdragon’un en güncel işlemcisini taşısalar da aralarında ülkemizin de bulunduğu pek çok pazarda şirketin bu akıllı telefonları kendi üretimi olan Exynos işlemcilerle donattığı biliniyıor. Kuşkusuz burada en önemli etken “maliyet” olarak öne çıkıyor… Samsung bu noktada maliyetleri azaltarak üst segment modelini daha ulaşılabilir kılmayı amaçlıyor.

Teknoloji dünyasında yaygınlaşan ortak görüşe göre Samsung’un Exynos işlemcileri gerek Qualcomm’un, gerekse Huawei’nin Kirin yonga setinden performans olarak bir parça geride kalabilir. Ayrıca, yapay zekâ  konusunda da Exynos’un ilerlemeye ihtiyacı olduğu iddiaları biliniyor. Güney Kore’li üretici burada Exynos’un en önemli özelliğine, yani enerji verimliliğine güveniyor. Eğer söylentiler doğruysa Exynos 1000 serisi işlemciler, enerji verimliliği tarafında oldukça ciddi sürprizlerle kullanıcıları buluşturacak.

Cevap bırakın