Samsung’un Windows 10’lu tableti göründü

0

samsung_galaxy_tab_s_10.5_inch_titanium_bronze_6Tüketici elektroniği şirketi Samsung’un 2016 yılında tanıtılması beklenen modellerinden biri daha ortaya çıktı. Bu kez farklı olan nokta, söz konusu cihazın Android işletim sistemi ile gelmiyor oluşu, bazı detayları ile kamuoyuna yansıyan cihaz 12 inç ekrana sahip bir Windows 10 tablet.

Hindistan’daki Bluetooth ve Wi-Fi sertifikasyonlarında tespit edilen Samsung tabletinin model kodu SM-W700. Microsoft’un 2015 sonuna doğru son kullanıcı sürümünü yayınladığı en yeni işletim sistemi Windows 10 yüklü ilk tablet olma ihtimali yüksek modele ilişkin henüz ilk bilgiler oldukça sınırlı.

Alınan sertifikalarla birlikte ilgili tabletin gelecek yılın başlarında satışa sunulmaması için ortada bir engel kalmamış görünüyor. Hatta fiyat etiketi bile belirlenmiş durumda. Windows 10’lu ilk Samsung tabletin belirlenen fiyatı 455 Amerikan Doları şeklinde. 12 inçlik nispeten büyük bir ekran boyutuyla gelecek cihazın fiyatı çok yüksek görünmüyor. Yine de fiyatın kesinleşmiş ve onaylanmış olmadığının altını çizmek gerekiyor. Ayrıca Hindistan için belirlenen fiyat olduğunu da ifade edelim.

Ekran_Resmi_2016-12-28_16_42_13

SM-W700 tablet hakkında daha önce de sınırlı da olsa spekülasyonlar gündeme gelmişti. Modelin Intel Core işlemcilerle geleceği ve S-Pen desteğine sahip olacağı belirtilmişti. Daha fazla detay için Samsung’un resmi açıklamasını beklemek gerekiyor. Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz.

Media Markt’taki her bütçeye uygun tablet alternatiflerine göz atmak ister misiniz? Buraya tıklayınız…

NOT: Görsel temsilidir. 

Cevap bırakın