Samsung’un sonraki ‘kapaklı’ telefonu ortaya çıktı

0

Samsung, Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus ile son dönemin en iddialı akıllı telefonlarının ve daha birçok teknolojik yeniliğin mimarı. Kore merkezli şirketin birçok alanda sürdürdüğü ‘sonraki cihaz’ çalışmalarının boyutlarından birinin kapaklı bir akıllı telefon olduğu ortaya çıktı. Üstelik bu telefon, eğer spekülasyonlar doğruysa Snapdragon 821 çipseti gibi güçlü bir donanıma sahip olacak. Detaylar sürprizlerle dolu…

Samsung, yaklaşık olarak her sene en az bir adet kapaklı telefon tanıtıyor. Özellikle gelişmekte olan ülkelere yönelik bu hamlelerin sonraki versiyonuna dair detaylar gündemde yer buldu. Çin’deki sertifikasyon kayıtları sırasında tespit edilen olası cihaz, SM-G9298 kod adıyla geliyor. Eğer büyük bir sürpriz olmazsa kısa süre içerisinde resmi olarak duyurulması beklenen Android işletim sistemli akıllı telefonun bazı teknik detayları da açığa çıkmış durumda.

Buna göre SM-G9298 kod adına sahip Samsung kapaklı telefonu, 4.2 inçlik Full HD çözünürlük değerine sahip AMOLED ekranıyla dikkat çekecek. 64 GB dahili depolama alanının yanı sıra 4 GB RAM’e sahip olacak. En nihayetinde ise bir Qualcomm ürünü olan Snapdragon 821 çipsetini teknolojisinin çekirdeğinde taşıyacak. microSD desteği ile hafızasının 256 GB daha artırılabileceğini de belirtelim. Son derece güçlü bir donanımsal konfigürasyona sahip olduğuna şüphe yok.

SM-G9298 kod isminin tüketicilere Samsung Galaxy Folder 3 adıyla yansıması da beklentiler arasında. Olası cihaza dair daha fazla detay ve satış fiyatının önümüzdeki günlerde ortaya çıkabileceğini belirtelim.

Gelişmeleri aktaracağız…

Cevap bırakın