Samsung’un popüler telefonları, can sıkan sorunlarla karşı karşıya!

0

Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden Samsung, piyasaya sürdüğü A ve M serisiyle oldukça popülerlik yakaladı.

Satışlarının büyük çoğunluğunu orta ve uygun fiyatlı telefonlardan elde eden Samsung, bu telefon kategorisini sürekli olarak yeniliyor ve ürün gamını da artırıyor. Ancak son zamanlarda Galaxy A ve Galaxy M serisi kullanıcıların yeni bir sorunla karşı karşıya olduğu bildiriliyor.

Galaxy A ve Galaxy M serisi telefonlar, yeniden başlatma ve kasma sorunları yaşıyor

Samsung’un haberleriyle tanınmış Sammobile isimli internet sitesine göre Galaxy M ve Galaxy A serisi kullanıcıları yeni sorunlardan dolayı şikayetçi. Rapora göre bu seriyi kullanan kişilerin çoğu hem yeniden başlatma, hem de telefonların yavaşlaması sorunlarından muzdarip.

Etkilenen modellerin çoğu ise oldukça popüler ve büyük bir kitleye sahip. Bunlar; Galaxy A50, Galaxy M31, Galaxy 50s, Galaxy A51, Galaxy M31 ve Galaxy M30s gibi modellerden oluşuyor. Bu telefona sahip kullanıcıların çoğu, özellikle son güncellemelerle birlikte donma sorunlarının ve aniden yeniden başlamaların olduğunu bildiriyor.

Şu anda Samsung’un bu konu hakkında bir açıklaması bulunmuyor. Ancak sorunun donanımsal mı yoksa yazılımsal nedenlerden olup olmadığı da epey merak konusu. Zira etkilenen modellere bakıldığında hepsi Exynos 9610 ve Exynos 9611 yonga setlerini kullanıyor. Dolayısıyla bu sorunun temelinde donanımsal bir hatanın yatması ihtimalini de göz önünde bulundurmak gerek.

 

Cevap bırakın