Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiSamsung’un patent ihlali konulu başvurularına 'resmi tepki' geldi!

  Samsung’un patent ihlali konulu başvurularına ‘resmi tepki’ geldi!

  Apple ve Samsung arasında yılan hikayesine dönen ve uzun yıllardır süren patent kavgaları hız kesmeden devam ederken Samsung’un Apple’a yönelik ısrarlı adımlarına Amerikan Federal Mahkemesi’nden ilginç bir hamle geldi. Kurum, bazı dosyaları oldukça ilginç bir şekilde reddetti.

  Mahkeme herhangi bir açıklamada bulunmadan Samsung’un talebini reddederken bir üst mahkemeyle ilgili kapıyı ise açık bıraktı. Bu gelişmenin ardından Samsung, konuyla ilgili ‘zehir zemberek’ denilebilecek bir açıklamada bulundu…

  apple-samsung

  Açıklamada Federal Mahkeme’nin Apple’ın arkasında durduğunu iddia eden Samsung, kendilerine tek seçenek olarak yüksek mahkeme yolunun bırakıldığı vurguladı. Güney Koreli teknoloji şirketinin bu konuda çok uzun süreçlerle tamamlanan çok sayıda davada büyük maddi kaybı bulunuyor. Yani Samsung önceki davalarda ödediği milyonlarca dolar patent ihlali cezalarının peşini bırakmayacak gibi gözüküyor.

  Aslında olayın kökeni üç yıl öncesine kadar gidiyor. Apple tam 1 milyar dolarlık tazminat davasıyla gündeme oturmuş ve Samsung’un Apple’a yaklaşık 1 milyar dolar ödemesine karar verilmişti. Ardından temyiz mahkemesine giden Samsung, 1 milyar dolarlık cezada indirim sağlamayı başarmıştı. Son olarak ise süreci, cezanın daha da düşürüleceği bir başka boyuta taşımıştı.

  Samsung’dan yapılan açıklamada ayrıca, 12 yargıç göreve çağırdı; duruşmanın tekrarlanması ve Apple’ın tasarım ihlallerinin tekrardan görüşülmesi istendi. Apple’ın konuya ilişkin atacağı adımlar merakla bekleniyor. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN