Samsung’un orta segment modellerinde ekran sürprizi

0

Samsung, ekran üzerinde parmak izi özelliğini orta segment modellerinde de sunacak. İşte detaylar…

Samsung’un parmak izi sensörü teknolojisine yönelik ‘gelecek’ stratejilerine işaret eden yeni raporlar, aynı zamanda şirketin menşei olan Güney Kore’de açığa çıktı.

Qualcomm’un Samsung’un orta ve üst segment modellerinde kullanılmak üzere ekran üzeri parmak izi sensörleri için sipariş aldığı kaydedildi. Bu tedarik planının özellikle ‘orta segment’ modelleri de kapsaması önemli bir gelişme, 2019 yılı için ekranda parmak izi özelliğinin çok daha genele yayılacağının işareti aynı zamanda.

Söz konusu gönderilerin 2018 sonu ve 2019 başı itibarıyla yapılmasının planlandığı belirtiliyor.

“Sıcak trend”

Ekranın altındaki parmak izi okuyucular, giderek artan sayıda akıllı telefonda kullanılan ‘en sıcak’ trendlerden biri. Çinli üretici Vivo’nun öncüsü olduğu teknoloji, günümüzde Huawei Mate 20 Pro, OnePlus 6T, Xiaomi Mi 8 Pro ve Oppo RX17 Pro gibi cihazların tümünde kullanılabiliyor.

Samsung’la olan iş birliğine ek olarak başta Lenovo, Huawei, Xiaomi ve vivo olmak üzere birçok teknoloji üreticisiyle de ilgili konuda çalışmalar yürütüleceği bildiriliyor. 2019 ilk yarısında çok sayıda modelde ekranın üzerinde çalışan parmak izi sensörü görülmesi muhtemel.

Öte yandan Qualcomm’un kaynak artırımı ve maliyetlerin düşürülmesi amaçlarıyla Tayvanlı TFT panel üreticileriyle iş birliği geliştirmekte olduğu bilgisi kamuoyuna yansıdı.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın