Samsung’un Neo QLED ve MICRO LED ekranları ezberleri bozdu

0

Samsung, geliştirdiği öncü teknolojileriyle görüntü kalitesi ile inovasyonun sınırlarını zorlamaya devam ediyor…

İlk defa 2017 yılında piyasaya sunduğu QLED TV ile ‘yeni nesil ekran’ kavramını getiren Samsung, bu ekranlarda kullanılan kuantum nokta teknolojisi ise renk hacminde yüzde 100’lük bir oran yakaladı. 2018 yılının çığır açan QLED 8K ekranlarını, 2021 yılında Quantum Mini LED teknolojisiyle Neo QLED ve MICRO LED ekranlar izledi. Tüm bu yenilikçi teknolojiler, TV’lerdeki görüntü kalitesi ve kullanıcı deneyimine yeni bir boyut kazandırırken, her lansmanda sınırları yeniden değiştirdi.

Samsung, Lifestyle TV serisi gibi yeni kategorilerde de ön saflarda yer almaya devam ediyor. Şirket, 2016 yılında The Serif’in ikonik tasarımıyla yeniliklerine devam ederken; The Frame, The Sero, The Terrace, The Premiere ve The Freestyle gibi kullanıcı deneyimini bir üst boyuta taşıyan inovasyonlar geliştirmeye devam etti.

2023’te kişiselleştirmeye ve kullanıcı ihtiyaçlarına odaklanıyor

Samsung, 2023 yılında kullanıcıların ihtiyaçlarına odaklanan teknolojiler geliştirmeye devam ediyor. Samsung, SmartThings ekosistemi sayesinde birden fazla cihaz arasındaki entegrasyon ve bağlantı özelliklerini daha da kusursuz hale getirmeye odaklanıyor. Güvenlik özellikleri ise Samsung dünyasında en büyük öncelik olarak önemini korumaya devam ediyor. Samsung TV kullanıcıları, kişiselleştirme özelliğini her geçen gün artıran ürünler sayesinde ekranlarını tamamen kendi tercihlerine ve ihtiyaçlarına göre kullanabiliyor.

Cevap bırakın