Samsung’un en yenilikçi telefonu neler sunuyor?

0

Biz Galaxy S10 serisiyle köklü değişiklikler beklerken, Samsung ters köşe yaptı ve Galaxy A8s modelini tanıttı. Peki, bu telefonu hangi özellikler özel kılıyor? Gelin, hep beraber yakından bakalım.

Galaxy A8s özellikleri ve fiyatı

Galaxy A8s, orta segmentin en güçlü işlemcisi olan Snapdragon 710 işlemcisinden gücünü alıyor. Snapdragon 710 işlemcisiyle birlikte orta segment bir akıllı telefona göre oldukça iddialı bir performans sergileyen Galaxy A8s, bu konuda oldukça dikkat çekiyor.

Orta segment bir telefon olmasına rağmen yeni akıllı telefonun oldukça kaliteli bir oyun performansı sergilediğini de belirtelim.

3. nesil Kyro 360 çekirdeklerinden gücünü alan Snapdragon 710, sekiz çekirdekli yapıda, enerji verimliliği ve performansı aynı anda sunabiliyor. 6 çekirdekli verimlilik kümesi, 1.7 GHz frekans hızı sunuyor. 2 çekirdekli performans kümesi ise 2.2 GHz frekans hızına kadar çıkabiliyor.

Bu işlemcide yer alan Adreno 616 grafik birimi ise, bir önceki nesil göre 62x kat daha fazla renk gösterimi yapabiliyor. Bu da, HDR ve 1.07 milyar renk gösterimi anlamına geliyor. Yine bir önceki nesile göre %35 daha hızlı olan Adreno 616, QHD+ ekran çözünürlüğüne kadar destek sunabiliyor.

Metal bir çerçeveye sahip olan Galaxy A8s modeli daha önceden yapılan sızıntılarda olduğu gibi, Degrade geçişli Siyah, Mavi ve Aurora Yeşili renk seçenekleriyle karşımıza çıkıyor.

Oldukça şık bir görünüme sahip olan Samsung’un ilk Infinity-O ekranlı telefonu cam arka paneliyle de ön plana çıkmayı başarıyor. Bunun haricinde ise dikey bir şekilde konumlandırılmış 2018 model Galaxy A7‘den aşina olduğumuz bir arka panel ile karşımıza çıkan A8s’de ayrıca oval olarak tasarlanmış bir parmak izi okuyucusu da bizleri karşılıyor.

Cevap bırakın