Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürSamsung’un bükülebilir bataryaları ilginç cihazların habercisi

  Samsung’un bükülebilir bataryaları ilginç cihazların habercisi

  samsung-stripe

  Tüketici elektroniği pazarının öncü şirketlerinden biri de Samsung. Güney Kore merkezli akıllı telefon, TV, ses sistemleri, giyilebilir cihazlar, vb üreticisinin son dönemde en çok dikkat çeken yeniliklerinden biri de hüç şüphesiz bükülebilir özellikli bataryalar.

  Günümüz tüketici elektroniği cihazlarındaki piller esnek olmamalarının yanı sıra yeterince sağlam da değiller. Sıvı piller ise gelecekte adından çok daha fazla söz ettireceğe benziyor. Samsung, bu alanda en çok ses getiren şirketlerden biri konumunda yer alıyor. Samsung’un son dönemde duyurduğu Stripe ve Band adlı iki prototip pili bu alandaki en önemli göstergeler arasında.

  Stripe’ın özelliği sadece 0.3mm kalınlığa sahip olması. Esnek formunu başarıyla taşıyan prototip pilin yanı sıra Samsung’un geliştirdiği diğer ürün Band de dikkate değer; Band için iddialar bir hayli yüksek, örneğin günümüz akıllı saatlerindeki pil ömrünü yüzde 50 artıracağı ifade ediliyor. Bir miktar kalın ama temelde akıllı saatler için geliştirildi.

  Öte yandan esnek tasarımlı bu donanım yapı taşlarının gelecekte akıllı saatten çok daha fazlasına işaret ettiği düşünülüyor. Yakın zaman içinde çok daha ilgi çekici tasarımlar söz konusu olabilir. Birkaç örnek vermek gerekirse saç bantları, kolyeler ve akıllı giysiler için yine akıllı aksesuarlar. Hatta düğmeler ve çok daha fazlası…

  Samsung’un Band ve Stripe’ı geleceğin teknolojilerine dair önemli bir sinyal. Üstelik Koreli şirketin AR-GE yatırımlarına ne denli önem verdiği düşünülürse çok daha büyük sürprizler olası görünüyor. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN