Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürSamsung’un 2024 Model Neo QLED, OLED ve Lifestyle TV'lerine “Düşük Karbon” sertifikası

  Samsung’un 2024 Model Neo QLED, OLED ve Lifestyle TV’lerine “Düşük Karbon” sertifikası

  Samsung’un 2024 serisindeki sekiz modelinin önceki modellerine kıyasla daha az karbon ayak izine sahip olduğu onaylandı ve böylelikle markanın sertifikalı ürün portföyü genişledi.

  Samsung Electronics, 2024 model Neo QLED 4K ve 8K, OLED ve The Frame serilerindeki sekiz ürünün, uluslararası ve bağımsız üçüncü taraf test, denetim ve belgelendirme kuruluşu TÜV Rheinland’dan “Düşük Karbon” (Product Carbon Reduction) sertifikası aldığını duyurdu. Sertifikalar, bu ürünlerin bir önceki yılın modeline kıyasla daha düşük karbon ayak izine sahip olduğunu gösteriyor ve şirketin karbon emisyonlarını yıldan yıla azaltma çabalarını kanıtlıyor.

  Samsung Electronics Görsel Ekran İş Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yongjae Kim, sertifikalarla ilgili olarak, ‘‘Dünyanın lider TV üreticisi olarak hem TV özelliklerini yeniden tanımlayan hem de sürdürülebilirlik çabalarını ileri taşıyan ürünler yaratma sorumluluğu taşıyoruz” dedi.

  Samsung Electronics’i tebrik eden TÜV Rheinland Elektrik İş Birimi Global Başkan Yardımcısı Frank Holzmann ise şunları belirtti: “Düşük Karbon sertifikasının verilmesi, Samsung’un çevresel sürdürülebilirliğe olan bağlılığını, karbon emisyonlarını azaltma ve iklim değişikliğiyle mücadeledeki fiili uygulama çabalarını onaylıyor. Markanın itibarını ve müşteri güvenini artıracak olan bu sertifikalar, Samsung’un global elektronik pazarındaki liderlik konumunu daha da sağlamlaştıracak.”

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN