Samsung’un 2017 QLED TV serisine UHD Alliance Premium Sertifikası

0

1490339532_1483600211_CES_2017_QLED

ULTRA HD PREMIUM sertifikalı TV ekosistemini 2017 Q9 ve Q7 TV modelleriyle genişleten Samsung Electronics, görüntü kalitesindeki iddiasını QLED serisi için aldığı yeni sertifika ile perçinlemiş oldu. Sertifika Q9, Q8 ve Q7 modelleri de dahil olmak üzere 2017 QLED TV portföyünü kapsıyor.

UHDA’nın ULTRA HD PREMIUM logosu, 4K çözünürlük, yüksek dinamik aralıklı görüntüleme (HDR) ve geniş renk tayfı alanlarında katı performans ölçütlerini karşılayan veya aşan ürünleri ve hizmetleri tanımlıyor. Bu özellikler; televizyonların, UHD Blu-ray oynatıcıları gibi içerik oynatıcıların ve diğer harici aygıtların içeriği tüm zenginliğiyle görüntülemelerine olanak tanıyarak, tüketicilerin oturma odalarında daha doğru bir içerik deneyimi yaşamalarını sağlıyor.

CES 2017’de tanıtılan Samsung QLED TV serisi, DCI-P3 renk alanını doğru biçimde gösteren yüksek derecede geliştirilmiş renk performansına ve yine dünyada bir ilk olan yüzde 100 renk hacmi oluşturabilme özelliğine sahip. Bu, yeni QLED TV’lerin, tüm renkleri her parlaklık seviyesinde gösterebildiği anlamına geliyor. Dünyanın dört bir yanındaki tüketicilerin en önemli önceliği görüntü kalitesiyken, Samsung’un 2017 QLED TV’leri, ev eğlencesinde bir başka atılımı temsil etme iddiasını yeniliyor.

Tüketici elektroniği alanına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz… Takipte kalınız…

Cevap bırakın