Samsung’tan yeni TV kategorisi: QLED TV

0

1483600211_ces_2017_qled

Samsung Electronics, TV’ler ve elektronik ev aletlerinden giyilebilir teknolojilere kadar uzanan yeni ürün portföyünü CES 2017’de tüketicilerle buluşturdu. Şirketin yeni TV kategorisi QLED TV dikkat çekti…

Samsung, Quantum Dot teknolojisine sahip yeni QLED TV serisini tanıttı. Serideki modellerin yanı sıra mutfak yaşamını değiştiren Family Hub’ın yeni versiyonu 2.0’yi ve hem TV hem de giyilebilir teknolojiler alanında YouTube ve Under Armour gibi önemli markalarla yapılan iş birlikleri hakkındaki detaylar da paylaşıldı.

Samsung Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Satış ve Pazarlama Direktörü Mert Gürsoy, “CES 2017’de tanıttığımız yeni QLED serimiz ile televizyon teknolojisindeki kuralları yine baştan yazıyoruz. QLED TV, yeni ve ileri Quantum Dot teknolojisi sayesinde renk hacmini yüzde 100 yeniden üreten dünyanın ilk televizyonu. Böylece tüm renkler tüm parlaklık seviyelerinde gösterilebiliyor ve QLED’in en üst parlaklık seviyesi olan 1500-2000 nit aralığında en ince ayrıntılar bile fark edilebiliyor. QLED TV, geleneksel TV’lere kıyasla çok daha fazla ayrıntıyı yansıtıyor, önemli ölçüde geliştirilmiş bir renk yelpazesini gösterebiliyor. QLED TV serisinde, tasarım ve kullanışlılık alanında gerçekleştirilen gelişmeler arasında bulunan tek bir şeffaf ‘Invisible Connection’ kablosu aracılığıyla tüm çevre aygıtlar toplanıp TV’ye bağlanabiliyor, böylelikle kablo karmaşasına da bir son veriyor. Ayrıca, “sıfır aralıklı duvar montajı” TV’nin, hızlı ve kolay bir şekilde duvara monte edilmesini sağlıyor. QLED’in vazgeçilmez bir diğer özelliği ise Müzik, Spor, Eğlence gibi farklı ilgi alanlarına yönelik zengin içerikleri tek bir platformda buluşturarak Smart Hub’ı bir adım ileriye taşımasıdır. Samsung olarak TV izleyicisi ne istiyorsa biz onu tasarlıyoruz” dedi.

Cevap bırakın