Samsung’tan yeni bir esnek ekran patenti

0

SAMSUNG CSC

Samsung’un yeni patent başvurusu, şirketin gelecekteki ekran formlarından birine işaret ediyor olabilir. İşte detaylar…

Kore merkezli tüketici elektroniği şirketi Samsung’un yeni bir patent başvurusuna dair detaylar kamuoyuna yansıdı. Esneklik formu sunan bir ekrana dair teknoloji ve tasarım patentinde inovatif özellikler dikkat çekiyor. Geliştirilen patent, geleceğin kıvrılan ya da katlanabilen akıllı telefonlarına adeta bir göz kırpma maiyetinde.

OLED ekranın çalışma prensibinin görülebildiği patent; elektrot katmanı, film ile esnek ekran paneline yerleştirilmiş ikinci elektrot katmanı şeklinde bir yapı sunuyor. Kat kat gelen yapıda bulunan elektrotlara voltaj uygulanması mümkün oluyor. Kullanıcının kolaylıkla bükebileceği söz konusu patentteki ekranda bulunan bir katman ise şirketin gelecekte daha dayanıklı ‘katlanabilir ekranlar’ üretmesi yönündeki işaretler arasında konumlanıyor.

 Gelecek katlanabilir ve bükülebilir ekranlarda mı?

Samsung, ekran patentleri konusunda öncü markalardan. Şirketin geleceğe dair çok sayıda inovatif fikir ve patente sahip olduğu biliniyor. Son yıllarda kavisli ekranlı akıllı modelleri ile adından söz ettiren teknoloji markasının, ilerleyen yıllarda ise daha çok kavisli ya da katlanabilir ekranlarla potansiyel kullanıcıların karşısına çıkabileceği belirtiliyor.

Teknoloji dünyasına dair inovasyon odağında öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın